Wyjątkowy gość w SOK. “Nadezhda” wystąpi w Sali Kameralnej

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza serdecznie na spotkanie z zespołem ZPiT Suwalszczyzna i Narodowym Teatrem Muzycznym “Nadezhda” z Białorusi.

Środa, 22.05.2019, godz. 12:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny

Spotkanie rozpocznie prezentacja filmu o ZPiT “Suwalszczyzna” z okazji 65-lecia zespołu. Następnie zespół Nadezhda zaprezentuje swoje ogromne umiejętności w specjalnie przygotowanym programie. 

Narodowy Teatr Muzyczny “Nadezhda”

Zespół “Nadezhda” powstał w 1981 roku. Początkowo jako grupa taneczno-choreograficzna dla dzieci. Z czasem do zespołu dołączali jednak doświadczeni artyści i charakter grupy zaczął się zmieniać. Obecnie w zespole jest 12 artystów w wieku od 14 do 32 lat – uczniowie, studenci i osoby pracujące.

“Nadezhda” w swoim repertuarze ma tańce należące do kanonu folklorystycznego, klasycznego i popowego. Prezentuje najróżniejsze kompozycje wokalne i choreograficzne. Grupa występuje na festiwalach na Białorusi i nie tylko. Białoruscy artyści pokazali się publiczności m.in. w Bułgarii, Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

Nieprzerwanie od 2007 roku tancerze ,,Nadezhdy” mogą poszczycić się słowem ,,Narodowy” w nazwie zespołu. Tytuł ten jest regularnie potwierdzany co 3 lata i świadczy o tym, że grupa prezentuje wyjątkowo wysoki poziom artystyczny.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu MOST – Podlaskiej Fundacji Rozwoju.  

Kategoria: Archiwum