ONLINE | Wokół Czarnej Hańczy. Filmowe podsumowania

Wystawa rzeźb i instalacji artystów związanych z Suwalszczyzną i pograniczem polsko-litewskim “Wokół Czarnej Hańczy” zainaugurowała działalność Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tematem przewodnim był człowiek, jego zmagania z losem i otaczająca go natura. Zapraszamy na filmowy spacer po ekspozycji oraz chwilę z refleksją prezentowanych artystów.

Ekspozycja prezentowała rzeźby, obiekty i instalacje: Algisa Kasparaviciusa, Alojzego Nawrata, Elżbiety Pietras, Jana Strumiłły, Rafała Strumiłły, Wiesława Szumińskiego, Olgi Wielogórskiej, Tomasa Vaicaitisa, artystów mieszkających i tworzących na Suwalszczyźnie i pograniczu polsko-litewskim, a także prace artystów związanych z regionem, którzy w ostatnim czasie zmarli, pozostawiając po sobie bogaty dorobek: Jana Bohdana Chmielewskiego (1927-2014) Alojzego Nawrata (1937–2016) i Andrzeja Strumiłły (1927–2020).

Na wystawie były obecne różne techniki i materiały rzeźbiarskie: brąz, kamień, drewno, stal, blacha, ceramika. Wśród eksponowanych prac znalazły się zarówno formy realistyczne, jak i ekspresyjne, prace kameralne, ale także bardziej monumentalne realizacje. Wydarzenie było jednym z punktów całorocznych obchodów 300-lecia Miasta Suwałki.

Wokół Czarnej Hańczy | 17.07 – 31.12.2020
Galeria Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury
ul. A. Wajdy 3 (Bulwary nad Czarną Hańczą), Suwałki
Kurator: Izabela Muszczynko.

Zdjęcia: Zbigniew Stelmaszek.

Wystawa realizowana w ramach obchodów 300-lecia Suwałk


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin zwiedzania wystaw w galeriach GSW Chłodna 20, Patio i GS Stara Łaźnia w okresie stanu epidemii Covid-19 >>

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące