Królowa Śniegu panuje w SOK! Dodatkowy spektakl

Co prawda do Suwałk już zbliża się wiosna, ale baśń taneczna “Królowa Śniegu” ponownie zawładnie Dużą Sceną. 3 marca kolejna szansa, by poznać tę wzruszającą opowieść o sile miłości i przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych.

3.03.2016, godz. 10.00 i 12:00
spektakl dla grup zorganizowanych

Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 7 zł w kasie SOK
Rezerwacje grupowe: tel. 87/ 563 85 18

M03A0035

Gdzie jest Kaj? Ktoś widział go bawiącego się na śniegu, ktoś w saniach nieznajomej o lodowatym spojrzeniu. Odłamek zwierciadła, który za sprawą okrutnej Królowej Śniegu trafia w serce Kaja, czyni go obojętnym wobec dotychczasowych przyjaciół. Rzeczy piękne i dobre wydają się mu złe i brzydkie. Chłopiec daje się omamić ułudzie lepszego życia i pozwala uprowadzić się do pałacu władczyni lodowej krainy. Zrozpaczona Gerda, chcąc ratować najbliższego przyjaciela za wszelką cenę, wyrusza w podróż pełną niebezpiecznych przygód. Nie wie, że najtrudniejsza będzie nie wędrówka, ale stopienie zmrożonego złym czarem serca Kaja.

M03A9991

Hans Christian Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Dla młodego widza to cudowna podróż w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem i przekonująca opowieść o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Dorosłych spektakl przeniesie w czas, gdzie szczerość i uczucie potrafią pokonać wszelkie przeciwności i zmienić świat.

M03A0049

Twórcy:
Iryna Popovareżyseria, adaptacja scenariusza, choreografia, kostiumy
Mihail Nikolov • dyrektor artystyczny, choreografia
Halina Mackiewicz | Mieczysław Iwaszko | Jerzy Malinowski • scenografia i rekwizyty
czas trwania: 60 minut

ZOBACZ zdjęcia z premiery >>

Autorką pobudzającej wyobraźnię adaptacji tekstu jest Iryna Popova, uznana choreografka, absolwentka Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Na scenie zobaczymy tancerzy Studia Dance Academy, pracujących pod okiem znakomitego tancerza i choreografa, wychowanka najlepszych szkół baletowych w Moskwie i Sofii, Mihaila Nikolova. Gościnnie, w roli Rozbójników, wystąpią młode podopieczne Jadwigi Tylendy z zespołu Fleksik. Twórcami zachwycającej zimowej scenografii są Halina Mackiewicz i Mieczysław Iwaszko.

Fot. Anna Sowul

Sponsor:

logo_bzwbk2

Patroni medialni:

polskieradiobialystokradio5NIEBYWALE_SUWALKI-1suwalkiinfo_logosuwalki24

 

Kategoria: Archiwum