Wigraszek 2018: Historia Tomcia Palucha na podstawie baśni Braci Grimm

Znana baśniowa historia o przygodach chłopczyka niewielkiego wzrostu, wysokiego na… palec! Zanurz się w dystyngowanym świecie codziennego życia i zwyczajów dawnych Niemiec i zobacz, czy nasz bohater pokona Olbrzyma.

Środa, 20.06.2018, godz. 13.00 
Sala im. A. Wajdy

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, rezerwacje grupowe: tel. 87/563 85 06
spektakl w języku angielskim, czas trwania: około 45 minut

SPRAWDŹ program Festiwalu >> | program prezentacji konkursowych >> | opisy prezentowanych spektakli >>

“Historia Tomcia Palucha”, to lalkowy spektakl zrealizowany na podstawie baśni Braci Grimm, w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki Teatru Katedra Aktorstwa i Reżyserii Teatru Lalek Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Filmu i Telewizji im. I. K. Karpenko-Karowa. Tomcio Paluch, mimo małego wzrostu ma niezwykłe umiejętności i wielką odwagę. Czy uratuje siebie, pomoże swoim rodzicom i pokona Olbrzyma? 

adaptacja: M. Rubalka, T. Silchenko
przekład: Victoriia Alperina
reżyseria: Leonid Popov
scenografia: Vasyl Vykhodtsevskyi
kostiumy: Mykola Danko
światła: Arsenii Soboliev
dźwięk: Ivan Voronyi
choreografia: Yevhen Chaplyhin
obsada: Yurii Drupp, Anna Siedova, Ruslan Drapaliuk

Premiera spektaklu odbyła się 24.03.2018 r. „Twórczość przestrzenią wolności”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 18-21 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się siedemnaście zespołów z Polski (m.in.: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku) oraz Litwy, Białorusi i Słowacji. Szczegółowy program festiwalu – tutaj >>.  Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!


Honorowy patronat

Mecenas Festiwalu

Sponsorzy


Patroni 
 

Patronat medialny

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget