Wigraszek 2015: Spektakl “Stopklatka”

Teatr Form Czarno-Białych PLAMA przedstawia: „Stopklatka” w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2015
Czwartek, 25.06.2015, godz. 9:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

W życiu niczego nie można zatrzymać w stopklatce… Spektakl Teatru Form Czarno-Białych PLAMA opowiada historię sparaliżowanego chłopaka. Czy na pewno?

wigraszek_2015_baner

Bilety: 10 zł w kasie SOK  i na www.bilety.soksuwalki.eu

Teatr Form Czarno-Białych PLAMA
Reżyseria: Mirosława Krymska
Występuje: Daniel Namiotko
Multimedia: Rafał Gutowski, Łukasz Fiedorowicz

Stopklatka (13)

„W życiu – w odróżnieniu od filmu – nie można niczego zatrzymać w stopklatce. Dla głównego bohatera jest nią moment wypadku, który na zawsze przewartościowuje i zmienia jego życie. Świat postrzegany jest obecnie coraz częściej przez pryzmat filmów czy gier komputerowych. Wtedy potrzebny jest moment zatrzymania, by dostrzec, że rzeczywistość rządzi się zupełnie innymi prawami.

 Stopklatka (8)

Jest wśród nas ktoś, kogo właściwie nie widać. Nie rusza się, nie mówi, nie wstaje z łóżka. Sparaliżowany. Warzywo. Gdyby tak jeden jedyny raz dopuścić go do głosu? Pozwolić mu być sobą, mówić, ruszać się, skakać, wodzić nas za nos, wzruszać i rozśmieszać? Żeby opowiedział nam, którzy boimy się na niego patrzeć, o miłości, kłótniach z Bogiem, o swoich pasjach, o złości i marzeniach.

Stopklatka (2)

Ta opowieść nie jest smutna. Gdy nie ma się nic, trzeba śmiać się z siebie. Tylko czy to rzeczywiście cud, czy to faktycznie sparaliżowany chłopak ma głos? Może jest na odwrót, może to tylko aktor udający chorobę, a wszystko, co mówi jest wytworem jego wyobraźni? Bo skąd niby mamy wiedzieć, jak to jest…? Żyć i nie żyć jednocześnie.”

Malina Prześluga

wigraszek_2015

Kategoria: Archiwum