Wierszorymki dla najmłodszych. Spotkanie z Anną Kropiewnicką

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Kropiewnicką, mieszkającą w Suwałkach autorką i ilustratorką książek dla dzieci, m.in.: “Wierszorymków dla Antosia i Malwinki”. W programie zabawy literackie dla najmłodszych czytelników oraz możliwość nabycia książek z osobistą dedykacją autorki. 

2.04.2022, godz. 16.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Noniewicza 71

Wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

“Wierszorymki dla Antosia i Malwinki”, “Gdzie mieszkają litery?”, “Łąkowe opowieści” to zbiory zabawnych wierszyków dla najmłodszych, których autorką jest Anna Kropiewnicka – białostoczanka z urodzenia, przez chwilę ełczanka, obecnie suwalczanka. Od kilku lat pisze i ilustruje utwory dla dzieci, a od niedawna jej wiersze można regularnie usłyszeć w audycji “Wierszorymki Pani Ani” na antenie dziecięco-młodzieżowego radia Bayer FM (w każdy piątek o godz. 9.20).

W ramach warsztatów “Wierszorymki dla najmłodszych” w Kawiarni Artystycznej SOK, poprowadzi zabawy interaktywne, ilustracyjne oraz językowe i słowne w oparciu o swoje wiersze. Podczas spotkania będzie również można kupić książki autorki w atrakcyjnej cenie z imienną dedykacją i autografem naszego gościa. 

Anna Kropiewnicka to regionalna pisarka i ilustratorka książeczek dla dzieci. Z z wykształcenia jest nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nie dziwi zatem fakt, że jej twórczość dla dzieci zawiera wątki edukacyjne oraz humorystyczne. Pisze od kilkunastu lat, głównie wiersze i wierszowane bajki przeznaczone zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i miłośników poezji dziecięcej. Wydała już kilka pozycji, najnowsze z nich to: “Łąkowe opowieści” – wiersze o zwierzętach łąkowych, przemycające również cechy i zainteresowania dzieci (m.in.: “Wybory Miss Łąki”, “Jaszczurka modelka”, “Bocian i żabka, ślimak i przyjaciele”), Gdzie mieszkają litery?”wiersze związane z alfabetem (m.in.: “Imiona alfabetu”, “Przygody Alfabetu”, “Owocowy Alfabet”, “Alfabet zwierząt”) oraz Wierszorymki dla Antosia i Malwinki” – wiersze opowiadające o dzieciach, ich przywarach, zainteresowaniach.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum