Czarna Hańcza na fotografiach

23 czerwca zostaną zaprezentowane efekty fotograficznych zmagań w konkursie “Człowiek i rzeka”, których bohaterką jest Czarna Hańcza. W fotograficznym wyzwaniu wzięło udział 52 miłośników fotografii i przyrody. Spośród nich, komisja nagrodziła i wyróżniła 20 osób, których prace będziemy mogli podziwiać na plenerowej wystawie pokonkursowej.

23.06.2021, godz. 20.00
Bulwary nad Czarną Hańczą

wstęp wolny
wydarzenie realizowane zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym

23 czerwca, podczas Nocy Świętojańskiej odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej “Człowiek i rzeka” w ramach projektu “Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy”. Konkurs miał na celu m.in. promowanie walorów przyrodniczych Czarnej Hańczy, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury, jej ochronę oraz na człowieka, od którego zależy stan ekologiczny tej pięknej rzeki. Warto zaznaczyć, że Czarna Hańcza została ogłoszona Rzeką Roku 2016.

Spośród 52 zgłoszonych na konkurs „Człowiek i rzeka” fotografii jury w składzie: Jowita Mormul – przewodnicząca oraz członkowie Krzysztof Ślachciak i Kamil Jutkiewicz zakwalifikowało do wystawy prace 20 autorów. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia osobom, których zdjęcia wyróżniały się sposobem podejścia autora do tematu konkursu, szczerością wypowiedzi oraz oryginalnością. W konkursie wzięły udział dzieci i dorośli, czasem całe rodziny, fotograficy początkujący, jak i dojrzali, bardziej doświadczeni pasjonaci fotografii.

 
 

 

 

Kategoria: Archiwum, Sztuki wizualne