ODWOŁANE | Weekendy z historią mody. Płaszcz vel opończa

Podczas październikowego “Weekendu z historią mody” spróbujemy uszyć płaszcz. Z koła, półkola czy na prostokącie, z podszewką lub bez, wiązany na troczki, zapinany na guziki lub spinany broszą, pod brodą, na ramieniu lub na biodrze, z rękawami i bez rękawów. Skutecznie chronił przed wiatrem i chłodem i nie przeszkadzał w codziennych czynnościach.

UWAGA! wydarzenie odwołane
szczegóły >>

17-18.10.2020
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | liczba miejsc ograniczona, zalecana rezerwacja miejsca, tel. 87 563 85 45
17.10.2020 – godz. 12.00-18.00 | 18.10.2020 – godz. 10.00-16.00

Weekendy z Historią Mody to cykl spotkań weekendowych, otwartych dla zainteresowanych historią mody i związanymi z nią ciekawostkami, rękodziełem. Spotkania odbywają się 1 raz w miesiącu i składają z krótkiego wykładu z towarzyszeniem prezentacji (multimedialnej oraz fizycznej – rekonstrukcji kompletnego stroju lub elementu stroju z epoki) oraz z warsztatów praktycznych, na których uczestnicy pod kierunkiem i z pomocą instruktorki podejmą próby kroju i szycia własnych strojów (bądź ich elementów) z prezentowanej lub wybranej przez siebie epoki, z użyciem historycznych metod i materiałów (mile widziane własne).

Wcześniejsze doświadczenie w szyciu i innych pracach ręcznych nie jest wymagane, wszystkie niezbędne techniki zostaną zademonstrowane od podstaw. W czasie pierwszego dnia warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi materiałami i technikami krawiectwa średniowiecznego (surowce, narzędzia, używane ściegi). Uczestnikom zostaną udostępnione niezbędne materiały i przyrządy, a wykonane przez siebie prace będą mogli zabrać do domu. 

Prowadzenie: Magdalena Zielińska, Pracownia dziedzictwa Kulturowego SOK.

To już kolejne spotkanie z cyklu Weekendy z Historią Mody. Więcej o zajęciach, terminach i tematyce kolejnych warsztatów TUTAJ >>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

 

Kategoria: Archiwum