Warsztaty rękodzieła: Haft koralikowy

Jedna z najpiękniejszych form rękodzieła, znana i wykorzystywana od dawna, między innymi w polskich strojach ludowych, doskonale łączy się z bajecznie kolorowymi sznurkami sutasz. Techniką haftu koralikowego można ozdabiać ubrania, tworzyć wielobarwne aplikacje, a nawet wykonywać oryginalną biżuterię. Tego wszystkiego nauczy nas Emilia Szymańska.

27-28.10.2018, godz. 9:00-12:00
sala 0.28, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 50 zł, I grupa 27.10.2018 – brak miejsc / II grupa 28.10.2018 – brak miejsc
liczba miejsc ograniczona (przypadku zainteresowania możliwa jest organizacja dodatkowych warsztatów w innym terminie)

Kolejne warsztaty kreatywnego rękodzieła, podczas których zajmiemy się sutaszem, już 24-25.11.2018. Zapraszamy >> 

Opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia. Szczegółowe informacje: Lidia Żyniewicz, tel. 785 04 11 77 lub e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Podczas warsztatów uczestnicy, pod kierunkiem prowadzącej spotkania Emilii Szymańskiej, wykonają kolczyki lub broszkę według własnego projektu. Trzeba pamiętać, że biżuteria wykonywana techniką haftu koralikowego jest bardzo misterna i pracochłonna, ponieważ polega na łączeniu bardzo drobnych koralików, które mają często jedynie kilka milimetrów średnicy, a finalnie ma powstać z tego element, który będzie układał się równo  i tak jak go zaprojektowaliśmy. Taka praca wymaga wiele skupienia i uwagi, haft koralikowy to zatem przede wszystkim trening cierpliwości. Efekty – jak widać na ilustracjach – często przekraczają oczekiwania wykonawcy i są warte wysiłku!


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget