Warsztaty rękodzieła – filcowanie. Dodatkowy termin!

Z filcu wełnianego można stworzyć niebanalne dodatki (broszki, kolczyki, kwiaty), części garderoby (torebki, szale, kapelusze itp), zabawki, prawie wszystko. Oryginalne i własnoręcznie wykonane. Warsztaty pod kierunkiem twórczyni ludowej Danuty Włodarczyk. Z uwagi na ogromne zainteresowanie organizujemy drugie spotkanie w niedzielę 19 marca. Liczba miejsc ograniczona.

18-19.03.2017, godz. 10:00-14.00,
sala 0.28, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia | liczba miejsc ograniczona 
informacje: Lidia Żyniewicz, Halina Lutyńska, tel. 785 04 11 77, 87 563 85 22 lub e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Filcowanie to jedna z najstarszych znanych człowiekowi metod pracy z wełną. Pracować można za pomocą specjalnej igły (filcowanie na sucho), bądź ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro). Wykorzystując te techniki filcowania można stworzyć ozdoby, biżuterię, przedmioty codziennego użytku – czapki, pokrowce na telefon czy laptop. Ich opanowanie pozwoli na wykonanie nie tylko drobnych elementów, jak filcowe kulki, ale i większych form – torebek, kapci, dywaników, czapek. Możliwości zabaw z filcem ogranicza jedynie poziom umiejętności i wyobraźnia.

Nasze zajęcia świetnie rozwijają zdolności manualne, plastyczne i kompozycyjne, a także doskonale relaksują i przynoszą wiele satysfakcji.

Kategoria: Archiwum