Warsztaty kreatywnego rękodzieła. Makrama

Bez igły, drutów czy szydełka. Makramowe ozdoby to must have wnętrzarskich i codziennych stylizacji. Jeśli marzy Ci się praktyczna siatka na zakupy, oryginalny kwietnik, naszyjnik, bransoletka, łapacz snów lub nawet torebka, to zajęcia dla Ciebie. Podczas naszych warsztatów opanujesz podstawowe sploty, zaprojektujesz i wykonasz pierwszą makramę.

Sobota, 24.10.2020, godz. 10.00-14.00
Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 60 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona | opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia
prowadzenie: Lidia Żyniewicz |
więcej informacji: tel. 785 04 11 77, 87 563 85 22, e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Makrama to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Popularnym przykładem zastosowania podstawowych węzłów makramy do tworzenia biżuterii z muliny są bransoletki „meksykanki”, zwane też „bransoletkami przyjaźni”.

W średniowieczu makramę stosowano głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70. XX wieku, obecnie, na fali powrotów do rękodzieła, przeżywa ponowny renesans.

Uczestnicy warsztatów wykonają makramę na stojakach według przygotowanego wcześniej projektu lub własnego pomysłu. Zapewniamy zarówno materiały, jak i opisy podstawowych splotów oraz fachową pomoc.

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Warsztaty Rękodzieła, Wydarzenia nadchodzące