ODWOŁANE | Warsztaty kreatywnego rękodzieła: MAKRAMA

Z uwagi na przedłużenie pandemicznych obostrzeń, w tym tych dotyczących organizacji wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności, do 25.04.2021 r., warsztaty kreatywnego rękodzieła dla dorosłych: Makrama nie odbędą się w planowanym terminie (24.04.2021). 


Bez igły, drutów czy szydełka. Makramowe ozdoby to must have wnętrzarskich i codziennych stylizacji. Jeśli marzy Ci się praktyczna siatka na zakupy, oryginalny kwietnik, naszyjnik, bransoletka, łapacz snów lub nawet torebka, to zajęcia dla Ciebie. Podczas naszych warsztatów opanujesz podstawowe sploty, poznasz rodzaje sznurków i pomocy niezbędnych do wykonania makramy. Samodzielnie zaprojektujesz i wykonasz pierwszą pracę.

Sobota, 24.04.2021, godz. 10.00-14.00
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 40 zł (CENA PROMOCYJNA) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona | opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia
prowadzenie: Lidia Żyniewicz |
więcej informacji: tel. 785 04 11 77, 87 563 85 22, e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Makrama to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Popularnym przykładem zastosowania podstawowych węzłów makramy do tworzenia biżuterii z muliny są bransoletki „meksykanki”, zwane też „bransoletkami przyjaźni”.

W średniowieczu makramę stosowano głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70. XX wieku, obecnie, na fali powrotów do rękodzieła, przeżywa ponowny renesans.

 

Uczestnicy warsztatów wykonają makramę na stojakach według przygotowanego wcześniej projektu lub własnego pomysłu. Zapewniamy zarówno materiały, jak i opisy podstawowych splotów oraz fachową pomoc.

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 


 

Kategoria: Archiwum, Warsztaty Rękodzieła, Wydarzenia nadchodzące