Wakacyjne podróże po kulturze 2022. Półkolonie letnie z SOK

Na wakacje Suwalski Ośrodek Kultury przygotował specjalną ofertę półkolonii dla dzieci i młodzieży. W czerwcu, lipcu i sierpniu spotkamy się na tematycznych turnusach „Kultura-Naturalnie!” „Legendarna Suwalszczyzna” i „Tajemnice suwalskich zaułków”. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Elektroniczne zapisy ruszają 10 maja br. Liczba miejsc ograniczona!

czerwiec-sierpień 2022
Suwalski Ośrodek Kultury

“Wakacyjne podróże po kulturze” to propozycja Suwalskiego Ośrodka Kultury przygotowana z myślą o najmłodszych. Zaplanowane są trzy turnusy półkolonijne: „Kultura-Naturalnie!” (27.06-1.07), „Legendarna Suwalszczyzna” (11-15.07) oraz „Tajemnice suwalskich zaułków” (22-26.08). Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Uczestnicy półkolonii z SOK spędzą czas mądrze i ciekawie – tworząc, ucząc się rzeczy niebanalnych, poznając i eksplorując oraz bawiąc się na całego. Każde zajęcia to nowa dawka dobrej zabawy i wiedzy. W programie między innymi wycieczki poza miasto, najciekawszymi szlakami turystycznymi Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Wigierskiego Parku Narodowego. Uczestnicy odkryją też nieznane zaułki Suwałk. Czekają na nich ciekawe gry terenowe i związane z nimi zadania. W planie jest również rejs po jeziorze Wigry Leptodorą, łodzią z przeszklonym dnem oraz wizyta w Ośrodku Edukacji Środowiskowej na Słupiu. Wrażeń na pewno nie zabraknie! Plan półkolonii dostępny TUTAJ>>

Zajęcia będą odbywać się w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Organizator zapewnia lunch dla uczestników, ubezpieczenie NNW oraz opiekę wykwalifikowanych instruktorów.

Zapisy przyjmowane będą wyłącznie za pomocą elektronicznego systemu na stronie elektronicznezapisy.pl od wtorku, 10 maja 2022 r. od godziny 9.00. Liczba miejsc jest ograniczona – każdy turnus będzie liczył 15 uczestników, a dziecko zakwalifikowane do udziału w półkoloniach może uczestniczyć tylko w jednym turnusie. Po elektronicznym zgłoszeniu dziecka na wybrany turnus, rodzice lub opiekunowie prawni są zobligowani do wypełnienia i dostarczenia do SOK przy ul. T. Noniewicza 71 nie później niż 3 dni od daty zgłoszenia prawidłowo i kompletnie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z dokumentacją uzupełniającą (oświadczenia, zaświadczenia, zgody i formularz zgłoszeniowy ze strony elektronicznezapisy.pl). Podstawą do zakwalifikowania dziecka do udziału w półkoloniach są zgłoszenie elektroniczne i prawidłowo wypełniona karta kwalifikacyjna wraz z dokumentacją uzupełniającą.

Opłata za udział w półkoloniach wynosi 360 zł. Kwotę powyższą  należy wpłacić bezpośrednio do kasy Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5  lub na konto SOK: 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2.06.2022 r. Brak wpłaty w wyznaczonym terminie będzie podstawa do anulowania zgłoszenia.

Półkolonie będą odbywały się z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Kadrę półkolonii stanowią instruktorzy SOK posiadający kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r., w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. poz. 452).

Szczegółowe informacje na temat półkolonii można uzyskać pod adresem mailowym dorota.sklodowska@soksuwalki.eu oraz pod numerem telefonu 87 563 85 48. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.


Kultura-Naturalnie!  |   27.06-1.07.2022
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71

Dokumenty do pobrania:


Legendarna Suwalszczyzna |   11-15.07.2022
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71

Dokumenty do pobrania:


Tajemnice suwalskich zaułków  |   22-26.08.2022
Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5

Dokumenty do pobrania:

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące