W Pacanowie kozy kują i nagrody przyznają. Sukces Teatru Mniejszego od Mikrusa

Teatr Mniejszy od Mikrusa pojechał do Pacanowa na 17. Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej (31 maja – 2 czerwca). W krainie Koziołka Matołka zaprezentował spektakl “Pudło” w reżyserii Mirosławy Krymskiej i zdobył dwie nagrody.

W Pacanowie nie tylko kozy kują, ale też z chęcią goszczą młodych aktorów. Suwalski Teatr Mniejszy od Mikrusa podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej wziął więc udział w kilku wydarzeniach.

Podopieczni Mirosławy Krymskiej jako laureat, zdobywca drugiej nagrody XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2018 mieli okazję zaprezentować się podczas XIII Spotkań Mistrzów Teatru, w których biorą udział teatry dziecięce, które w latach 2018-2019 były laureatami festiwali teatralnych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Ponadto Teatr Mniejszy od Mikrusa zaprezentował się w czasie towarzyszącego festiwalowi Bajkowego Korowodu. Nie była to jednak zwykła przechadzka, a konkurs. Oceniano pomysłowość, oryginalność, efektowność oraz umiejętność zabawienia publiczności. Reprezentanci Suwałk postulowali, domagali się i pikietowali, by Koziołek Matołek został prezydentem. Publiczność była zachwycona, a grupa z Suwalskiego Ośrodka Kultury zasłużyła finalnie na III miejsce i Brązową Podkówkę Koziołka Matołka.

Teatr Mniejszy od Mikrusa nie mógł też nie zaprezentować się na scenie. Za spektakl “Pudło” otrzymał drugą nagrodę i z sukcesem, wspomnieniami i uśmiechami młodzi aktorzy mogli wrócić stamtąd, dokąd tak wytrwale zmierzał przecież Koziołek Matołek.

Kategoria: Aktualności