UWAGA PROMOCJE! VIOLIN SYMPHONY SHOW taniej!

Bogdan Kierejsza zaprasza do świata skrzypiec, czarując aranżacjami i interpretacjami. Charyzma artysty i połączenie skrzypiec z muzyką rockową, filmową i klasyczną, wzbogacone przez rozpoczynającą 9. sezon artystyczny Suwalską Orkiestrę Kameralną, rozbudzi zmysły… 

Niedziela, 13.09.2015, godz. 19.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 35 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu


ODBIERZ DARMOWY BILET!

Do każdego zakupionego biletu w regularnej cenie (35 zł)* na Violin Symphony Show drugi bilet możesz otrzymać gratis. Promocja obowiązuje od 9 września w kasie SOK!

W GRUPIE TANIEJ!

Zbierz grupę minimum 10 osób, a za każdy bilet zapłacisz mniej niż połowę regularnej ceny! Bilety grupowe w cenie 17 zł na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie SOK!

* promocja dotyczy tylko biletów zakupionych w regularnej cenie (35 zł) i nie łączy się z innymi ulgami
** promocje nie łączą się ze sobą oraz z ulgami


 

Bogdan Kierejsza 8

VIOLIN SYMPHONY SHOW to niezapomniane przeżycie wychodzące daleko poza klasyczny koncert skrzypcowy. Współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie standardy muzyczne – od “Piratów z Karaibów”, “Zapach kobiety”, “Noce i dnie”, przez tematy z filmów Enio Morricone, AC/DC, Led Zeppelin, The Beatles, po słynne tematy z opery Carmen w specjalnym opracowaniu artysty.

VIOLIN SYMPHONY SHOW to magiczna podróż po różnych zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazująca wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury. Łączy tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientalem, klasykę z rockiem. Bogdan Kierejsza podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, co spotyka się z wielkim uznaniem publiczności.

TOR_4926

Tak recenzował prezentację „Violin Symphony Show” na festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2013) miesięcznik TWOJA MUZA:

Bez wątpienia jedną z czołowych gwiazd i ulubieńcem publiczności tegorocznego festiwalu był Bogdan Kierejsza, nie tylko świetny skrzypek, ale również ceniony kompozytor, aranżer i showman. Jego pierwszy koncert okazał się wieczorem świetnej muzyki w znakomitym wykonaniu oraz niebanalnego humoru w słowie i muzyce. To była czysta przyjemność obcowania z muzycznymi kreacjami Kierejszy, który zachwycał techniczną maestrią, lekkością gry i znakomitymi aranżami, między innymi w Tańcu z szablami Chaczaturiana, Czardaszu Montiego czy wariacjami na tematy Carmen Bizeta. Podczas kolejnych koncertów każde pojawienie się na scenie Bogdana Kierejszy przyjmowano wręcz entuzjastycznie.

 BOGDAN KIEREJSZA

Wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec prof. Konstantego Andrzeja Kulki. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. W USA, Niemczech i w Polsce. Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Jako kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach.

Bogdan Kierejsza 1

Prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat, dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej.

Rozmowa z Bogdanem Kierejszą w miesięczniku Twoja MuzaCZYTAJ

W 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak, a recenzje z koncertów były entuzjastyczne. W Polsce często koncertuje z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Jest również kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych i dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie domów produkcyjnych i studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji.

Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi “Universal Music”, “Sony Music” czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Więcej na www.bogdankierejsza.com


 W projekcie VIOLIN SYMPHONY SHOW uczestniczą wybitni polscy muzycy sesyjni:

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował z wybitnymi artystami polskich i światowych scen (Randy Brecker, Pat Metheny, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnał). Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od 1992 roku. Więcej TUTAJ.

Filip Sojka – polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych (Kayah, Edyta Górniak, Ewa Bem, Mietek Szcześniak, Edyta Bartosiewicz, Leszek Możdżer, Goran Bregovic). Więcej TUTAJ.

Bartek Grzanek – gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, finalista V Edycji “Mam Talent”. Więcej TUTAJ.

Piotr Matuszczyk – pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Rozpoczął karierę od kilkuletniej współpracy z orkiestrą Zbigniewa Górnego, w 1994 roku został pianistą i akompaniatorem Krystyny Prońko, od 2000 roku na stałe współpracuje m.in. z Katarzyną Groniec, Robertem Janowskim czy Justyną Szafran, oraz teatrem ROMA w Warszawie, w 2004 roku został pianistą Krzysztofa Kiljańskiego, od 2006 roku na stałe współpracuje z Edytą Geppert. Więcej TUTAJ.

Daniel Wojsa – perkusjonalista. Sideman współpracujący z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Od czterech lat stały członek zespołu Kayah.


logo_orkiestra_poziomo

camerata

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczyna pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia.

Oprócz koncertów klasycznych, muzycy występują również w repertuarze rozrywkowym, m. in. ze Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”. Wielkim powodzeniem cieszyły się występy z Haliną Kunicką, a także z Tadeuszem Woźniakiem. Znakomicie przyjęty został “Muzyczny wieczór z miłością” z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem i koncert z okazji jubileuszu Janusza Strobla. Ogromnym sukcesem okazały się oba koncerty noworoczne – “Salsa symfonicznie” z Jose Torres & Havana Dreams oraz koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i Orkiestry Sinfonia Viva pod batutą Tadeusza Radziwonowicza, podczas którego muzycy wystąpili ze Zbigniewem Wodeckim. Muzycy orkiestry mieli również szansę zagrać na jednej scenie z cenioną w Polsce i na świecie wokalistką jazzową – Agą Zaryan w koncercie LOVE SONGS.

W styczniu 2014 roku, koncertem “Wieczór z Czajkowskim”, towarzysząc wybitnemu wiolonczeliście – prof. Tomaszowi Strahlowi, orkiestra zainaugurowała “Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny.

Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, Suwalska Orkiestra Kameralna promuje zdolnych suwalczan proponując wspólne występy w ramach Filharmonii Suwałk (Koncert Młodych Talentów), edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. Oprócz regularnych występów przed suwalską publicznością, orkiestra koncertuje również w regionie oraz za granicą.

Więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ!

PATRONAT MEDIALNY:

suwalkiinfo_logo_zawsze takie niebywale radio5
suwalkingpl-bez-slogan-v1 suwalki24 tvs24-e
dwutygodnik Augustow24

afisz_kierejsza

Kategoria: Archiwum