Utrudnienia na ulicach w czasie SBF. PGK pomoże fanom bluesa

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach gra razem z Suwałki Blues Festival. Spółka pomoże miłośnikom bluesa dostać się po koncertach do ich miejsc zakwaterowania na czas festiwalu! Z tej oferty warto skorzystać, bowiem utrudnione będzie poruszanie się po mieście własnym transportem.

PGK w trzy festiwalowe dni: piątek, sobotę i niedzielę zorganizuje przewóz uczestników bluesowych koncertów do Eurocampingu przy Stadionie Miejskim (ul. Zarzecze 26) oraz do Starego Folwarku i Gawrych Rudy. Autobusy ruszą z Placu Marii Konopnickiej. Na Eurocamping odjazd zaplanowano o 22:05, a do Starego Folwarku i Gawrych Rudy o 22:30.

Przypominamy także, że w czasie SBF 2019 z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej na terenie miasta Suwałki można korzystać bezpłatnie. Jest jednak warunek. Do takiej podróży uprawnione będą jedynie osoby, które będą posiadały jedną z trzech rzeczy: identyfikator SBF 2019, koszulkę festiwalową lub bilet na którykolwiek płatny koncert w ramach festiwalu.

***

Warto podczas Suwałki Blues Festival 2019 korzystać z komunikacji miejskiej, bowiem utrudnione będzie poruszanie się autem.

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach poinformował, że od godz. 22:00 w czwartek, 11 lipca do 6:00 w poniedziałek, 15 lipca zamknięte dla ruchu kołowego będą:

– ul. T. Kościuszki (na odcinku od ul. A. Mickiewicza do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego),
– ul. A. Mickiewicza (na odcinku od ul. T. Kościuszki do ul. Ks. K. A. Hamerszmita) oraz
– parkingi przy ul. Ks. K. A. Hamerszmita w Suwałkach.

W trakcie SBF 2019 tymczasowo wyłączona z ruchu kołowego będzie też ulica T. Kościuszki (na odcinku od Muzeum Okręgowego do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego). Zakaz jazdy tym fragmentem będzie obowiązywał w piątek, 12 lipca od 16:00 do 24:00, w sobotę od 14:00 do 24:00 i w niedzielę od 15:00 również do końca doby.

Dodatkowo w sobotę, 13 lipca w godzinach 15:30-16:30 wystąpią utrudnienia z powodu koncertu na mobilnej platformie i parady motocykli. Odbędą się dwa przejazdy na trasach:
I – wyjazd od ul. A. Mickiewicza (przy Urzędzie Miejskim) – ul. L. Waryńskiego – T. Noniewicza – gen. J. Dwernickiego – T. Kościuszki – Plac Marszałka J. Piłsudskiego – ks. K. Hamerszmita – A. Mickiewicza
II – wyjazd od ul. A. Mickiewicza (przy Urzędzie Miejskim) – ul. L. Waryńskiego – T. Noniewicza – gen. J. Dwernickiego – do T. Kościuszki 74

Kategoria: Archiwum