Urodziny Marii w Kabarecie Literackim Rozłogi

Zapraszamy na muzyczno-teatralny spektakl satyryczno-rozrywkowy. A wszystko na cześć dostojnej solenizantki, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek urodzonej w Suwałkach, poetki, tłumaczki, publicystki i krytyczki literackiej, czyli Marii Konopnickiej. O wieku mówić nie będziemy, ale rocznica jest okrągła i program przygotowaliśmy zacny! Maria będzie i tort będzie, a Wy?

23.05.2022, godz. 18.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Noniewicza 71

Wstęp wolny 
zamów transport door-to-door >>

Urodziny to zawsze miła okazja do spotkania w gronie przyjaciół, a urodziny Marii Konopnickiej, szczególnie te organizowane w rodzinnym mieście poetki, są okazją wyjątkową. Specjalnie dla szacownej jubilatki wystąpią laureaci konkursu Biblioteki im. Marii Konopnickiej w Suwałkach „Konopnickiej nie czytamy, to zaśpiewajmy”, aktorzy Teatru Hybrydowego i uczestnicy zajęć pracowni teatralnej Stasimon działających w Suwalskim Ośrodku Kultury, aktorzy Teatru “Wehikuł czasu” oraz wokalistki grupy wokalnej “Wspomnień Czar” ze Stowarzyszenia Seniorów Rozłogi. Udział potwierdziła również Maria Konopnicka (w tej roli Dorota Skłodowska z SOK). Zdradzimy, że nasz gość honorowy, stosownie do uroczystej okazji, wystąpi w sukni zaprojektowanej i wykonanej specjalnie na to spotkanie przez Anastazję Kuźniecow z Salonu Mody Anastazja w Suwałkach. Będzie także słodka niespodzianka, która zazwyczaj występuje w komplecie ze świeczkami 🙂 

Na scenie Kawiarni Artystycznej SOK przy ul. T. Noniewicza 71 usłyszymy wokalistki grupy “Wspomnień czar”: Irenę Aleksandrow w piosence “Wspomnij mnie” oraz Danutę Zaworską Jurkowską z utworem “Przeminęło z wiatrem”. Ich gościem będzie Jakub Rusanowski, który zaśpiewa “Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Soliści wystąpią z towarzyszeniem Tomasza Trojanowskiego na pianinie. 

Zaśpiewają także aktorzy z Pracowni Teatralnej Stasimon  pracujący pod opieką Klaudii Kozakiewicz. Urokliwy  “Gaj” wykonają Natalia Pawłowska i Mateusz Kozielski z akompaniamentem Tomasza Trojanowskiego. W “Więziennym Tangu” wystąpią Natalia i Ada Lis, Miśka Bielańska i Dusia Hartung, a w solowym wykonaniu Dusi Hartung zabrzmi “O mnie się nie martw”. 

W humorystycznych scenkach rodzajowych zobaczymy aktorów Teatru Hybrydowego pod opieką Mirosławy Krymskiej. W wykonaniu Wojciecha Fałtynowicza, czyli Alojzego Płci vel Mikado Sceny usłyszymy monolog “Mordercy skomplikowanego” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Zabawny tekst Stefanii Grodzieńskiej “Mąż choruje” przedstawią Iza Korżyńska i Robert Wierżajtys.  W “Żarłocznej Ewie” i “Hamlecie and kelnerce” usłyszymy Sylwię Olszewską, Wojtka Pająka, Radosława Milewskiego vel Rybę.

Wystąpią również goście, których na urodzinach Marii Konopnickiej nie mogłoby zabraknąć – uczestnicy bibliotecznego projektu “Konopnickiej nie czytamy? To zaśpiewajmy!”. Zabrzmią: „Jesienią” w wykonaniu Anny i Aleksandra Anuszkiewiczów, Joanny i Łucji Sustowskich oraz Agaty Sobolewskiej, „A kto Ciebie będzie złotem…” i „Piosenka moja”, które zaśpiewa Piotr Kuczek, „Nasz domek” w wykonaniu Weroniki, Łucji, Antoniego i Wojciecha Pająków, „Tęcza” i „Jabłoneczka” w wykonaniu Patrycji, Jana, Ignacego i Witka Czernieckich oraz „Ogródek” zaśpiewane przez Martynę, Tomasza, Ninę i Zofię Lewandowiczów.

W trakcie wydarzenia można skorzystać z oferty Kawiarni Artystycznej prowadzonej przez młodzież z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Zawodu “Prolog”, starszej siostry Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej “Bajka”. 

Organizatorami wydarzenia są Suwalski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Twórczych Seniorów Rozłogi i Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej w Suwałkach. 

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum