Ulicami Suwałk przejdzie Orszak Trzech Króli

Po raz kolejny 6 stycznia ulicami Suwałk przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku pod hasłem ,,Bóg jest dla wszystkich”. Początek już o godzinie 13:00 pod suwalskim Aquaparkiem. Przemarsz zakończy się w parku Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy całe rodziny.

Orszak Trzech Króli – Suwałki
Sobota, 6.01.2018, godz. 13.00-16.00    

organizator: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach

Misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. W jego organizację mogę włączyć się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Orszak ma również wymiar charytatywny – podczas orszaków zbierane są pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Orszak przeszedł po raz pierwszy w Warszawie w 2009 roku, w roku 2011 dołączyło do stolicy 5 innych polskich miast. W 2011 roku w Polsce 6 stycznia był dniem wolnym od pracy po raz pierwszy od 51 lat! W roku 2012 orszaki odbyły się już w 24 polskich miastach. 6 stycznia 2013 Orszak przeszedł pod hasłem “Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu” w 96 miastach. Po raz pierwszy Orszak odbył się również poza granicami kraju – na Ukrainie, w Hiszpanii i w Afryce.” Orszak w 2014 roku przeszedł w 187 miejscowościach. Poza Polską Orszaki wędrowały w USA, Wielkiej Brytanii, Afryce, Niemczech, na Ukrainie i we Włoszech. Uczestnikom rozdano około 500 000 koron i śpiewników oraz milion naklejek z logo Orszaku – Trzema Mędrcami ze Wschodu. W 2015 r. Orszak przemierzył ulice ponad 300 miejscowości w Polsce i kilkudziesięciu za granicą na 4 kontynentach! Uczestniczyło w nim ponad milion ludzi.

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.

Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

W czasie OTK 2018 odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na trenie Polski na rzecz wschodnich obywateli.

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget