Twoje dziecko uwielbia tańczyć? Fleksik Mini zaprasza na nabór

9 września w godzinach 16:00-17:00 zapraszamy na nabór do zespołu tanecznego Fleksik Mini działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury i prowadzonego przez Jadwigę Tylendę.

Szanse na dołączenie do zespołu mają dzieci w wieku 8-10 lat. W programie zajęć znajdą się m.in. podstawowe ćwiczenia z klasyki baletu, elementy i ćwiczenia taneczne, ćwiczenia przygotowujące do szpagatu (rozciągające), podstawowe elementy z pałeczką mażoretkową itp.
 
***

Zespół Flex powstał w 1991 roku z inicjatywy Jadwigi Tylendy, animatorki, pedagoga i instruktora tańca. Początkowo koncentrował się na tańcu współczesnym, a od 1995 roku, jako jedyny team w Suwałkach, również hip-hopie. Ciężka praca i pasja zaowocowały sukcesami, a w ślad za tym rosła popularność zespołu. Do grupy trafiało coraz więcej utalentowanych dziewcząt, zawiązywały się nowe formacje. Jedną z nich były mażoretki, które powstały w 2005 roku. Niemal od początku grupa brała udział w prestiżowych Mistrzostwach Europy Mażoretek IMA oraz Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku odnosząc liczne sukcesy. Aktualnie mażoretki FLEX plasują się w pierwszej złotej dziesiątce najlepszych zespołów w Europie i Polsce.

Tancerki FLEX aktywnie uczestniczą w projektach artystycznych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz inne placówki kultury, instytucje i stowarzyszenia. Formacja mażoretek towarzyszy Miejskiej Orkiestrze Dętej, uświetniając i uatrakcyjniając miejskie uroczystości.

Grupa FLEKSIK MINI istnieje od 2010 roku. Więcej informacji o zespole >>

Kategoria: Archiwum