Trzy instytucje. Jeden wspólny cel

CALa POMOC DLA BAJKI, czyli kolejna akcja, dzięki której szkoła branżowa dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera jest o krok od zakończenia remontu – relacja z konferencji prasowej (20.11.2018). 

Trzy instytucje i jeden cel. Firma CAL otworzyła swoje drzwi na pomoc innym. Wybrali Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” w Suwałkach.

Koncert  charytatywny na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka organizowany przez firmę CAL odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. W programie licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Bajki, występ Filipa Czapli i Radka Nowickiego oraz koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Wstęp wolny! Więcej >>

– Trzeba korzystać z okazji do pomagania i należy je tworzyć. Tak robimy już od 35 lat. Tym razem chcemy w pomoc zaangażować nie tylko Zespół CAL, ale również środowisko lokalne. Robimy to razem! Dzieciaki z Bajki, SOK, CAL, mieszkańcy Suwałk. To lokalny patriotyzm w najlepszym, bo jednoczącym wydaniu. Każdy z nas może komuś pomóc… Zapraszamy do wspólnego działania. Jeżeli my możemy to zrobić, możesz to zrobić i Ty! – zachęca do udziału w inicjatywie Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL. Mowa o koncercie „CALa POMOC DLA BAJKI” – czyli występie Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego oraz koncercie Filipa Czapli – ucznia NTSP Bajka śpiewającego i grającego na pianinie oraz mistrza – Radka Nowickiego – saksofonisty, który prowadzi Filipa przez muzyczny świat.

Koncert nie mógłby się odbyć bez wsparcia Suwalskiego Ośrodka Kultury. – Pomysł CALa wyrósł na gruncie przekonania, że nawet jeśli nie można pomóc wszystkim, to każdy może pomóc komuś. Pomagać, wbrew pozorom, nie jest trudno, trzeba tylko korzystać z okazji do pomagania, a jeśli ma się taką możliwość, również je tworzyć. Dlatego w imieniu dyrektor SOK, pani Alicji Andrulewicz i wszystkich pracowników zaangażowanych w koncert, chciałabym wyrazić naszą dumę i wdzięczność, że zwrócono się do nas z propozycją uczestniczenia w tym wydarzeniu. To dla nas ogromne wyróżnienie i duża przyjemność dodaje Agnieszka Małka, kierownik działu promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się 24 listopada o godzinie 19.00 Wstęp jest wolny, a każdy może odebrać wejściówkę w kasie SOK.

– To dla nas wielkie szczęście, że wciąż pojawiają się instytucje, które chcą nam pomagać. Podczas koncertu odbędzie się licytacja prac naszych uczniów oraz zbiórka charytatywna. Muzyczna uczta połączona ze szczytnym celem to doskonały pomysł na spędzenie jesiennego wieczoru. Dziękujemy firmie CAL oraz Suwalskiemu Ośrodkowi za pomysł i organizację tego wydarzenia, a państwa serdecznie zapraszamy na koncert – mówi Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach.

Środki pochodzące z licytacji prac i zbiórki charytatywnej przeznaczone zostaną na kolejny etap remontu budynku przy Paca 4, w którym jest szkoła branżowa dla młodzieży z autyzmem i Zespołem Aspergera. Pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach we wrześniu 2019 roku. Prezydent Suwałk, pan Czesław Renkiewicz objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

komunikat prasowy organizatorów, fotografie: Paweł Krzemiński 
na zdjęciach: Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL, Urszula Duda, dyrektor NTSP Bajka w Suwałkach, Agnieszka Małka, kierownik działu promocji, marketingu i impresariatu SOK

Kategoria: Archiwum