Tradycja lnem tkana. Spotkanie z tkaczkami

Zapraszamy na spotkanie z mistrzynią tkacką Sabiną Knoch i uczestniczkami zeszłorocznego projektu tkackiego Suwalskiego Ośrodka Kultury (dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), autorkami tkanin wielonicielnicowych, eksponowanych na wystawie w SOK Noniewicza 71.

18.03.2021, godz. 17.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | rezerwacje miejsc (tel. 87 563 85 45), decyduje kolejność zgłoszeń
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

W zajęciach praktycznych projektu wzięło udział pięć suwalczanek: Elżbieta Brzozowska, Bożena Koloszewska, Maria Sawionek, Małgorzata Staśkiewicz i Magdalena Zielińska. W Pracowni Tkackiej Suwalskiego Ośrodka Kultury, pod okiem Sabiny Knoch, zgłębiały techniczne aspekty rzemiosła i uczyły się pracy z przędzą lnianą, tradycyjnych wzorów oraz pielęgnowania i celebrowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Podczas spotkania opowiedzą o swojej pasji i podzielą się wrażeniami z realizacji projekt, a etnograf z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK, Magdalena Zielińska przybliży historię, specyfikę i znaczenie kulturowe tradycyjnych suwalskich tkanin lnianych i zachęci do poznawania tajników tkactwa z pomocą filmów edukacyjnych, które powstały w ramach projektu dostępnych na kanale SOK na platformie internetowej YouTube.

W ramach spotkania będzie również można obejrzeć powarsztatową wystawę tradycyjnych lnianych tkanin wielonicielnicowych eksponowaną na II piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 do końca marca 2021 r oraz zwiedzić pracownię tkacką SOK. Goście spotkania otrzymają także egzemplarze publikacji promocyjnej projektu, ukazującej proces nauki i efekty działań SOK, popularyzujące wiedzę i wrażliwość artystyczną na tradycyjne rękodzieło tkackie.


mkidn_01_cmykProjekt Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. “Mistrzyni Sabina Knoch uczy tkać dwunicielnicową tkaninę lnianą” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA I TRADYCJA 2020.

Kategoria: Archiwum