Tłusty Czwartek z kapelą ZPiT Suwalszczyzna

Zapraszamy na tradycyjny tłustoczwartkowy koncert kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. W Sali im. Andrzeja Wajdy zabrzmią wielkie karnawałowe hity i ciekawe zaaranżowane, opracowane na nowo, utwory muzyki ludowej. Wszystko to z wirtuozerskimi dźwiękami akordeonu gościa specjalnego koncertu, Piotra Skowrońskiego.

Czwartek, 8.02.2018, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Kapela w składzie: Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Magdalena Sowul (klarnet, śpiew), Bartosz Drzemicki (trąbka), Daniel Dobko (kontrabas, śpiew), Kamil Burzyński (instrumenty perkusyjne) i Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz) zagra utwory muzyki ludowej we własnych opracowaniach i ciekawych aranżacjach, które nadają im nową jakość i brzmienie, którego jeszcze nie znacie.

Muzycy zagrają także lubiane hity idealnie pasujące do karnawału. Nie zabraknie rumby Tico-tico, tanga argentyńskiego czy suity bałkańskiej.

Kapeli ZPiT ,,Suwalszczyzna” na scenie towarzyszył będzie zaproszony gość, wirtuoz akordeonu, laureat wielu prestiżowych festiwali akordeonowych w Polsce i za granicą, Piotr Skowroński.

Piotr Skowroński pochodzi z Olsztyna. W 2012 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Uchodzi za jednego z czołowych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Koncertował w Operze  Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Nova w Bydgoszczy, w Sali Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w Sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku i na zamku w Malborku oraz w Danii, Francji, Niemczech, na Litwie, Łotwie. Występował też na jednej scenie z Suwalską Orkiestrą Kameralną, a także był już gościem Kapeli ZPiT ,,Suwalszczyzna”.

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów, jak: prof. Janne Rattya, prof. Mikko Luoma, prof. Bogdan Dowlasz, prof. Grzegorz Stopa, prof. Aleksander Dymitriew, Klaudiusz Baran, prof. Ludo Marien i inni. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali.


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget