Estoński “Karnaval” zainauguruje XVI edycję Festiwalu “Wigraszek”

Przedstawienie Teatru Giraffe Royal oszałamia kolorami i ruchem, wciągając widza w inny świat. Świat istniejącego gdzieś równolegle karnawału, który próbuje przeniknąć do naszego życia. Wyjątkowe wyczucie sceny, znakomita inscenizacja, świetna gra aktorska, doskonała choreografia i scenografia dają poczucie dotknięcia magii teatru.

Poniedziałek, 19.06.2017, godz. 18.00,
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Spektakl dla grup zorganizowanych o godz. 10.00. Rezerwacje tel. 87 563 85 18 | Pobierz ofertę >>
czas trwania: około 50 minut

SPRAWDŹ program Festiwalu >>  |  program prezentacji konkursowych >>  |  opisy prezentowanych spektakli >>

Nasz świat nie jest jedynym. Równolegle istnieje świat wiecznego karnawału, który próbuje przedostać się do naszego życia. Czasem się udaje, wówczas czas się zatrzymuje i dzieją się rzeczy magiczne. Nagle Muza podaje artyście papier i długopis, obdarzając go natchnieniem i mocą tworzenia. Wszystkie jego fantazje przekraczają granice między fikcją a światem realnym, stając się rzeczywistością. Czy to dobrze?

Spektakl ma wiele warstw, a każdy widz znajdzie własną interpretacje. Jest tam piękno, filozofia, mistyczne znaki i symbole. „Karnaval” był świetnie przyjmowany na scenach w Estonii, Słowenii, Rosji i Białorusi oraz na Międzynarodowym Festiwalu „Belaya Vezha”, gdzie otrzymał Nagrodę Krytyków. Każdy z widzów filtrując przekaz przez własne doświadczenia i poglądy, zinterpretuje “Karnaval” na swój sposób…


„Wędrówka. Podróż”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 19-22 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad dwadzieścia zespołów z Polski (Białegostoku, Ostrołęki, Torunia, Sulejówka, Żor, Łodzi, Rybnika, Łap, Ustrzyk Dolnych i Wrocławia) oraz Europy: Litwy, Łotwy,  Słowacji i Ukrainy. Tegoroczny program obfituje w bardzo różnorodne propozycje, które bez wątpienia umożliwią zetknięcie z magią żywego teatru.

SPRAWDŹ program Festiwalu >> oraz szczegółowy program prezentacji konkursowych >>


Mecenas Festiwalu Sponsor Grand Prix

Patronat honorowy

Sponsorzy

Patroni medialni

Kategoria: Archiwum