TeatRanek: Pudło. Historia nie z tej ziemi

Jeszcze wczoraj go tu nie było, a dziś wyrosło, nagle, jak drzewo lub marchewka. PUDŁO! Skąd się wzięło? Co jest w środku? Kotek? Skarb? Sprzęt nawigacyjny kosmitów? Aktorzy Teatru Mniejszy od Mikrusa w zabawnej i pouczającej historii o tolerancji, empatii i akceptacji inności nie z tej ziemi. Spektakl według sztuki Grzegorza Śmiałka w reżyserii Mirosławy Krymskiej.

Niedziela, 22.04.2018, godz. 10:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 7 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Kto je tu przytargał i zostawił? Niby pudło, a jakieś takie niepudłowe. Może komuś wypadło z torebki? Może spadło z nieba? Ot zwyczajnie, leciał jakiś samolot i nie zauważył, że mu coś wypadło. A może sprawa jest banalnie prosta, pudło po prostu wyrosło z ziemi, jak drzewo lub marchewka? A może to paczka, którą zgubił listonosz? A może przyleciało z kosmosu wielkim statkiem kosmicznym i jego pasażerowie – kosmici z czułkami – zostawili w nim sprzęt nawigacyjny, aby móc się z nami kontaktować. Albo zostawili je piraci z paskudnymi papugami na ramionach i to jedna ze skrzyń z ich rabunku, w której może znajdować się skarb!

Nie ma co dywagować. Trzeba znaleźć jakiś ciężki przedmiot i rozwalić tę skrzynię! Ale co się stanie, jeśli w tym pudle jest BOMBA?! Bo przecież tam coś tyka. A jeśli nie bomba, to co, kto? Może inni? Inaczej się nazywają, trochę dziwnie. Inaczej wyglądają, też trochę dziwnie. Są brzydcy? Piękni? Śmieszni? Fajni? Jacy?

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru młodego widza do obejrzenia zabawnej, familijnej historii z niespodzianką, która nie tylko bawi, ale także uczy tolerancji, wrażliwości, empatii i akceptacji inności. Dowcipne teksty uzupełnia tajemniczy klimat, ciekawa muzyka i interesująca choreografia.

autor sztuki: Grzegorz Śmiałek
opracowanie muzyczne i reżyseria: Mirosława Krymska
scenografia: Mieczysław Iwaszko
kostiumy: Joanna Łupinowicz
występują: Maja Bobrowska, Bartek Chmielewski, Kuba Chmielewski, Julia Fałtynowicz, Sebastian Jasiński, Wiktoria Paciorkowska, Weronika Pająk, Amelia Szczepańska, Matylda Wiszniewska, Pola Zalewska

Kategoria: Archiwum