Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo w Suwałkach!

Efektowny i zabawny spektakl plenerowy, nawiązujący do tradycji karnawału i jarmarcznych występów kuglarzy. Utrzymany w charakterze błazeństwa, bufonady, pełen niespodzianek i mitycznych stworzeń, hipnotyzuje i zaciera granicę między sceną a widownią. Bawi wyszukaną, przerysowaną formą i zachęca do refleksji nad kondycją świata i człowieka.

Środa, 21.06.2017, godz. 21.00
Park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny
czas trwania: około 60 minut

SPRAWDŹ program Festiwalu >>  |  program prezentacji konkursowych >>  |  opisy prezentowanych spektakli >>

„Ostatni bastion” to przedstawienie zabawne i prowokacyjne. Mieszkańcami domku z kart są Aktor i Aktorka – Polichinelle i Pierrette. Są otoczeni widzami jak oblegającą armią. Zaczyna się wojna. Widownia, będąca pod ostrzałem katapult, przygląda się jak bohaterowie ustawiają barykady, wywieszają białą flagę, dezerterują i wracają, żeby walczyć o swoją wątłą twierdzę, ich ostatni bastion.

Spektakl traktuje o wewnętrznej agresji oraz fikcyjnych granicach tworzonych przez ludzi wobec siebie. Utrzymana w charakterze błazeństwa, bufonady, jest pełen niespodzianek i mitycznych stworzeń (jak symbolizujący irracjonalizm Minotaur) historia o tym, co jest „w” i „poza”. Być może w każdym z nas, jak w ekstrawaganckiej Pierrette, skrywa się złośliwy chuligan?

Reżyseria i kostiumy: Anna Szyszkina
Scenografia: Oleg Skotnikow

Wędrujące Lalki Pana Pejo (Sankt Petersburg, Rosja) to teatr, którego twórcy nawiązują do tradycji karnawału, maski, groteski, a nawet jarmarcznych występów kuglarzy, czerpią inspiracje z barokowej opery, średniowiecznych miniatur, historycznych tańców i rytuałów. Ich lalki wciągają widzów do świata niezwykłych opowieści, pełnych humoru i magii. Każdy widz może z łatwością wcielić się w postać pięknej księżniczki, dzielnego rycerza, surowego władcy albo groźnego potwora…


„Wędrówka. Podróż”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 19-22 czerwca. Festiwal z powodzeniem promuje amatorski świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Polski oraz zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad dwadzieścia zespołów z Polski (Białegostoku, Ostrołęki, Torunia, Sulejówka, Żor, Łodzi, Rybnika, Łap, Ustrzyk Dolnych i Wrocławia) oraz Europy: Litwy, Łotwy,  Słowacji i Ukrainy. Tegoroczny program obfituje w bardzo różnorodne propozycje, które bez wątpienia umożliwią zetknięcie z magią żywego teatru.

SPRAWDŹ program Festiwalu >> oraz szczegółowy program prezentacji konkursowych >>


Mecenas Festiwalu Sponsor Grand Prix

Patronat honorowy

Sponsorzy

Patroni medialni

Kategoria: Archiwum