Teatrnocka: Siostrzyczko, bardzo mi Ciebie brat

Akcja premierowego spektaklu w reżyserii Mirosławy Krymskiej rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami. 5 kobiet granych przez 10 aktorek, to 5 sióstr. Jak palce jednej ręki, są jednocześnie indywidualnymi osobami, jak i niepodzielną całością. Łączą je wspomnienia, fascynuje, ale jednocześnie dzieli i zatruwa niewypowiedziany sekret.

Niedziela, 10.06.2018, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Każda rodzina ma swoje tajemnice i dziwactwa, problemy i rozterki. Każda buduje relacje na własnych fundamentach. Taka sama jest rodzina bohaterek spektaklu – pięć sióstr, które łączą wspólne rytuały, długo niewypowiadane marzenia, pragnienie miłości ojca oraz sekret rodzinny, rzutujący na życie każdej z nich. Bohaterki podejmują próby wzajemnego porozumienia, jednak język, którym rozmawiają jest raczej barierą, niż pomostem; wręcz zatruwa i tak niełatwe relacje rodzinne. Dlatego próbują opowiedzieć swoje historie i ustalić wspólną wersję minionych wydarzeń, przywołując wspólne wspomnienia z dzieciństwa. 

Spektakl to również refleksja na temat pamięci, jej zmienności oraz skutków wydarzeń z dzieciństwa na teraźniejszość. Stąd pomysł, by jedną bohaterkę grały równolegle dwie aktorki. Siostry są niejako multiplikowane w zależności od wspomnień, którymi się dzielą. Wspomnień tak odległych i ulotnych, że nie sposób ich wyraźnie odtworzyć, a zarazem inspirujących i odciskających trwałe piętno na funkcjonowanie tu i teraz. Z takich strzępków wspomnień siostry kreują swój świat, tak nierealny i zdeformowany, że wydaje się jakby pochodził i z jawy, i ze snu.

Spektakl „Siostrzyczko, bardzo mi ciebie brat” został zrealizowany w konwencji surrealistyczno-onirycznej.

Autor sztuki: Philippe Dorin
Przekład: Ewa Umińska
Scenografia: Julia Pyłko
Reżyseria: Mirosława Krymska

Obsada:
Carol – Iza Sychowska, Oliwia Chmielewska
Elizabeth – Weronika Głośna, Julia Pomichter
Caterine – Aleksandra Małysko, Gabriela Trocka
Sophie – Maria Sawicka, Anna Piskorz
Lili – Urszula Nikścin


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget