ODWOŁANE | Taniec liniowy z grupą SZASE w Środzie Seniora

Na marcowe spotkanie zapraszają seniorzy z Sekcji Tańca Towarzyskiego “Szase” działającej przy suwalskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W programie pokaz i warsztaty tańca liniowego – zorby, country i latino. W tańcu liniowym tańczący poruszają się stojąc obok siebie, w ten sposób tańczą i solo, i w grupie. Mile widziani wszyscy kochający tańczyć, bez względu na umiejętności.

UWAGA!
wydarzenie odwołane
szczegóły >>

Środa, 25.03.2020, godz. 17.00 
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5 
Bilety: 5 zł
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >>zniżki do 50%

Taniec liniowy to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje (układ) tańca wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy tańczących w jednej lub w kilku równoległych liniach. Istotne jest, aby tancerze tańczyli równo i jednocześnie zmieniali kierunek tańca. 

  • ZORBA – popularny grecki taniec stworzony w 1964 r. na potrzeby filmu “Grek Zorba” łączy szybką i wolną wersję tańca chasapiko, 
  • COUNTRY – taniec ludowy pochodzenia angielskiego, łączy w sobie różne formy tańca: step, shuffle, western dance, country polka, swing i rock,
  • LATINO – taniec powstał w XIX w., w układach łączy elementy samby, cha-chy, rumby i jive.

Tańce liniowe są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się do rytmu muzyki country, latino lub do popularnych współczesnych piosenek popowych. Muzyka do tańców liniowych jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto uprawiać taniec liniowy? Bo wzmacnia mobilność i elastyczność mięśni całego ciała, rozwija koordynację słuchowo-ruchową, stymuluje procesy poznawcze: uwagę i pamięć oraz kształtuje pewność siebie, otwartość, komunikatywność i pozytywne relacje w zespole. Polecamy tę formę tańca zarówno parom, jak i osobom nieśmiałym, które nie mają partnerów oraz wszystkim, którzy kochają tańczyć.


Sekcja Tańca Towarzyskiego SZASE działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Suwałkach od października 2017 roku. Popularyzuje tańce towarzyskie i liniowe. Na zajęcia uczęszczają seniorzy – średnia wieku wynosi 69 lat – którzy pragną spędzać swój czas w aktywny sposób, ucząc się podstaw tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Celem zajęć jest pobudzenie do aktywnego działania przez taniec i ruch, poznawanie różnych form artystycznego wyrazu, rozwijanie zainteresowań, integracja, dbałość o kondycję fizyczną i psychiczną oraz wspólna, dobra zabawa. Opiekunką i choreografem zespołu jest Mieczysława Gajewska.


 

Kategoria: Archiwum