Taneczna audycja edukacyjna z ZPiT Suwalszczyzna

Zapraszamy na koncertowe spotkania z Zespołem Pieśni i Tańca Suwalszczyzna, który zaprosi młodych widzów do tańca! Podczas tanecznej audycji edukacyjnej zaprezentuje m.in. tradycje muzyczne i taneczne wielokulturowej Suwalszczyzny. Do tańca zagra niezastąpiona Kapela ZPiT Suwalszczyzna. Chętni będą mieli okazję spróbować swych sił na scenie u boku tancerzy.

23.02 i 16.03.2022, godz. 11.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł w kasie SOK  |  audycje dla grup zorganizowanych
rezerwacje: tel. 87 563 85 18,08  |  Pobierz ofertę   23.02.2022 >>   16.03.2022 >>
________________________________________
audycja dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, czas trwania ok. 45 minut

fot. Bogusław Wasilewski

fot. Bogusław Wasilewski

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane tradycje muzyczne i taneczne wielokulturowej Suwalszczyzny, zamieszkałej na przełomie wieków przez katolików, luteranów i żydów oraz nieco egzotyki, czyli elementy kultury mieszkańców bułgarskiej Macedonii. Młodzi słuchacze poznają podstawowe pojęcia charakterystyczne dla taneczno-muzycznych tradycji regionu, tańce suwalskie, ich tempo, rytm oraz instrumenty muzyczne i charakterystyczne elementy stroju ludowego. Chętni będą mieli okazję spróbować swych sił na scenie u boku tancerzy ZPiT Suwalszczyzna! Do tańca zagra niezastąpiona Kapela ZPiT Suwalszczyzna.

W programie:

  • fragmenty z widowiska taneczno-teatralnego „W podsuwalskiej oberży”
    Lokalne wersje tańców salonowych (kapelus, walc Aleksander, polka Kowalewskiego)
  • mazur “Księstwo Warszawskie”
  • kujawiak z oberkiem

Edukacyjne audycje SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów, tancerzy i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Ich założeniem jest umuzykalnianie, uwrażliwianie i kształtowanie gustów muzycznych dzieci, a w dłuższej perspektywie – przygotowywanie najmłodszych słuchaczy do odbioru kultury muzycznej i tanecznej.

Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór wydarzenia w komfortowych warunkach.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum