T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée: Mały Quinquin

Pokaz filmu “Mały Quinquin” w ramach T-mobile Nowe Horyzonty Tournée
Niedziela, 4.01. 2015, godz. 18:00
Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

Znakomity francuski miniserial, w którym tragizm miesza się z wyjątkowym poczuciem humoru. Można dopatrzyć się inspiracji serialem “Miasteczko Twin Peaks”?

t-mobile nowe horyzonty logo 2015Bilety: 10 zł pojedynczy seans, 50 zł karnet na wszystkie filmy w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Mały Quin Quin (Li’l Quinquin/P’tit Quinquin)

maly quinquin (4)

Francja 2014, 197’
reżyseria i scenariusz: Bruno Dumont
zdjęcia: Guillaume Deffontaines
obsada: Alane Delhaye, Lucy Caron, Bernard Pruvost, Philippe Jore

Czteroodcinkowy serial kryminalny. Wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw: poćwiartowane szczątki zabójca chowa w krowich trzewiach. Śledztwo prowadzi dwójka ekscentrycznych policjantów, a ich poczynania obserwuje tytułowy mały Quinquin, okoliczny łobuziak. Poczucie humoru Dumonta jest specyficzne, ale działa! Na ekranie komizm miesza się z tragizmem, nieustępliwością spojrzenia i wyczuleniem na środowiskowe i społeczne animozje.

maly quinquin (5)

Miniserial Dumonta można interpretować na wielu poziomach: jako traktat o szaleństwie prowadzącym do ogłupienia, jako krytykę ksenofobii czy jako panoramę wiejskiej społeczności, jednak tematem, któremu Dumont poświęca najwięcej czasu, jest skrajne zróżnicowanie okresów, jakimi są młodość oraz starość. (Jan Stąpor, hatak.pl)

Pozostałe filmy T-mobile Nowe Horyzonty Tournée:

TOURNEE-2015_B1-druk

Kategoria: Archiwum