Szkło. Wystawa Grupy Plastycznej SZTALUGI z SOK

Malarki z działającej pod kierunkiem Haliny Mackiewicz grupy tym razem zainspirowała krucha materia szkła. Materiał szlachetny i zaskakujący – odbijający światło, przepuszczający i pochłaniający je, tworzący własne refleksy, a jednocześnie praktyczny w zastosowaniu. Na wystawie można obejrzeć obrazy, które powstały w latach 2017-2018.

Galeria Na marmurach, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 31.07.2018 | wernisaż odbył się 25.06.2018

Malarki z prężnie działającej pod kierunkiem Haliny Mackiewicz grupy SZTALUGI zaprezentowały obrazy, które powstały w latach 2017-2018. Materia krucha, jaką jest szkło, stała się inspirującym tematem malarskim i zapoczątkowała ciekawy zestaw pomysłów na jej interpretację. Odbicia światła, przenikania, szlachetność szklanych pojemników z przeznaczeniem nie tylko do codziennego użytku, ale i jako cenne trofeum zdobyte na suwalskim pchlim targu , to wszystko można zobaczyć w Galerii „Na  marmurach” od 25 czerwca do 10 września. Otwarciu wystawy towarzyszył recital w wykonaniu przez Emila Kulbackiego.

Ta delikatność i subtelność materii szklanej uwiedzie Państwa i zachęci do tego aby popatrzeć na świat nie tylko przez kolorowe okulary.Halina Mackiewicz, która od lat opiekuje się artystycznym rozwojem uczestników zajęć w Grupy Plastycznej SZTALUGI

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace: Katarzyny Bogdan, Teresy Gajek, Danuty Laszkowskiej, Alicji Malinowskiej, Teresy Malinowskiej, Jadwigi Mańczuk, Jolanty Naskręt, Bożeny Nowackiej, Pauliny Pajer-Giełażys, Aurelii Pieczulis, Wiery Pszczółki, Krystyny Sajewskiej, Alicji Skalskiej, Barbary Sołowiej i Krystyny Szukiłowicz.


 

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget