Świętujemy 300 lat Pogodnych Suwałk

Obchody 300-lecia nadania praw miejskich Suwałkom uświetnią uroczysta sesja Rady Miejskiej, wystawy, prezentacje, konferencja “300 lat Suwałk” oraz otwarte dla publiczności koncerty wybitnego skrzypka prof. Konstantego Andrzeja Kulki z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej oraz zespołu Pfalz Alarm The US Army Europe Rock Band. 

Poniedziałek, 2.03.2020
Suwalski Ośrodek Kultury

nieodpłatne wejściówki na koncerty do odebrania w kasie SOK

W poniedziałek, 2 marca w 300. rocznicę nadania praw miejskich Suwałk rozpocznie się obliczone niemal na cały rok święto Pogodnych Suwałk.

Po mszy św. w konkatedrze św. Aleksandra i na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, o godz. 10.30 w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem radnych wszystkich kadencji od 1990 r. W planie jest między innymi podjęcie uchwał o nadaniu tytułów Honorowy Obywatel Suwałk i Zasłużony dla Miasta Suwałk, okolicznościowe wystąpienie historyka, prof. Adama Czesława Dobrońskiego oraz konferencja panelowa.

W Suwalskim Ośrodku Kultury będzie można również obejrzeć kopię aktu nadania Suwałkom praw miejskich przez króla Augusta II Mocnego z 2 marca 1720 r. oraz wystawę fotograficzną “Trzy wieki Suwałk”.

O godz. 17.00 rozpocznie się koncert znakomitego skrzypka, prof. Konstantego Andrzeja Kulki z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, a o 19.30 wystąpi zespół The United States Army Europe Rock Band PFALZ Alarm, który wystąpi w ramach Defender – Europe 2020 Trasa Dobrej Woli. W wykonaniu Amerykanów usłyszymy klasyczne hity radiowe od klasyki, przez rock, soul i R&B, po jazz.

Organizatorzy:

Miasto Suwałki
Rada Miejska w Suwałkach
Parafia Konkatedralna pw. św. Aleksandra w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Kultury
Muzeum Okręgowe w Suwałkach
Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Oddział w Suwałkach


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Muzyka i taniec