Świetlik: O zespole

DSC_0136wpisstrona

Studio Piosenki „Świetlik” działa przy Suwalskim Ośrodku Kultury od 2008 roku. Grupę prowadzi i szkoli Emil Kulbacki. Pod okiem instruktora młodzież poznaje podstawowe zasady emisji głosu, pracy z mikrofonem oraz przygotowuje utwory i kształci umiejętności związane z publicznym wykonywaniem piosenki na scenie. Repertuar zespołu obejmuje utwory rozrywkowe, patriotyczne, religijne oraz kolędy i piosenki świąteczne.

Młodzi wokaliści uczą się śpiewać piosenki zarówno solo, w małych dwu- trzyosobowych zespołach, jak również przygotowują repertuar jako cały zespół „Świetlik”.

Zespół udziela się artystycznie na różnego rodzaju koncertach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta w Suwałkach. Swoje umiejętności wokalne prezentują z powodzeniem na konkursach i festiwalach wokalnych w kraju. Grupa jest również zapraszana do koncertów przez inne zewnętrzne instytucje.

Co roku odbywa się „ŚWIETLIKOWE KOLĘDOWANIE”, czyli koncert kolęd i pastorałek oraz piosenek świątecznych, który ma na celu wprowadzić słuchaczy w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu wokaliści wykonują nie tylko tradycyjne kolędy i pastorałki staropolskie, ale także mniej znane kolędy, piosenki o tematyce świątecznej i zimowej oraz coraz częściej utwory autorskie.

Aktualny skład „Świetlika”:
Sylwia Berus, Karolina Bielecka, Olga Bielucy, Monika Bogdanowicz, Karolina Chomicz, Edyta Cuper,  Oliwia Gober, Kamila Góral, Julia Jachimowicz, Karolina Łukowska , Julia Markowska, Maria Polkowska, Alicja Racis, Julia Radzewicz, Paulina Różyńska, Julia Słabińska, Zuzanna Sobota, Julia Staśkiewicz, Wiktoria Suproń, Martyna Wasilewska, Zofia Warczyńska, Matylda Wiszniewska, Weronika Zamojska, Aleksandra Żukowska.