Świąteczny Spacer Zajęczym Tropem

Razem z Fundacją Teraz Wschód zapraszamy do wzięcia udziału w Spacerze Zajęczym Tropem po Bulwarach nad Czarną Hańczą i nad zalewem Arkadia. Start spacerów i odbiór nagród przy budynku Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Akcja trwa od 2 do 5 kwietnia. na najszybszych i najbardziej aktywnych spacerowiczów czekają medale i nagrody.

 


Już wkrótce Wielkanoc. W naszych domach zagości świąteczny klimat, a dzieci zasiądą do malowania pisanek. Będzie to również czas rodzinnych spotkań i to właśnie rodziny Fundacja Teraz Wschód zachęca do wspólnej zabawy.

W Polsce popularny jest zwyczaj wręczania drobnych prezentów od zajączka wielkanocnego, który przywędrował do nas z Europy Zachodniej; w Holandii dzieci szukają jajek ukrytych w domu, we Francji – w ogrodzie. W Niemczech pomalowane na zielono jajka wręcza się przyjaciołom. Jak wyglądają wielkanocne poszukiwania w Suwałkach, będzie można przekonać się podczas Spaceru Zajęczym Tropem.

„Wielkanoc z Fundacją Teraz Wschód” odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia. Wydarzenie będzie miało formę świątecznego spaceru po suwalskich bulwarach i okolicach Zalewu Arkadia. To właśnie na tych terenach odbędzie się Spacer Zajęczym Tropem, uczestnicy którego będą poszukiwać sztuki plenerowej i je sfotografować. Organizatorzy akcji zapewniają, że będzie można korzystać ze wskazówek, które pomogą w poszukiwaniach. Udostępniony zostanie również film instruktażowy. Każdy wyrusza w dowolnie wybranym dla siebie terminie. Punkt startowy – plac przed budynkiem Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie jest doskonałą okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, połączonej z elementami quizu intelektualnego i kulturalnego. Dla najmłodszych będzie to też zabawa edukacyjna, bowiem, aby odnaleźć poszukiwany cel będzie trzeba rozwikłać pewne zagadki. Organizatorzy przygotowali 100 medali, a na najszybszych, którzy prześlą komplet zdjęć, czekają puchary i nagrody.  

Szczegóły akcji na: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/


 

Kategoria: Archiwum, Dla dzieci, Wydarzenia nadchodzące