Suwalski Ośrodek Kultury wspiera #LightForBelarus

W czwartek, 25 marca, w Dniu Wolności Białorusi, budynek Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Jana Pawła II rozbłyśnie biało-czerwono-białą iluminacją. Ogólnopolska akcja solidarnościowa Światło dla Białorusi ma zademonstrować solidarność  i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów i ich walki o swobody demokratyczne.

25.03.2021
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Światło dla Białorusi – Ogólnopolska akcja solidarności w Dniu Wolności Białorusi.

25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej obchodzony jest Dzień Wolności Białorusi – święto nieuznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale przypominane przez białoruskie społeczeństwo, w szczególności przez środowiska niezależnej opozycji demokratycznej.

Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku głośno upominają się o swobody demokratyczne, Suwalski Ośrodek Kultury włączył się w akcję Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza i TVP Kultura, które przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz drugi inicjują akcję #LightfForBelarus.

Akcja polega na iluminacji tego dnia, tj. 25 marca, siedzib i obiektów instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w całej Polsce, Europie i na świecie kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i wyrażenia w ten sposób naszej solidarności z obywatelami Białorusi, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją manifestują swoje demokratyczne i wolnościowe dążenia.


 

 

Kategoria: Aktualności