Suwalski Ośrodek Kultury wspiera 29. Finał WOŚP

Ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem otwartych serc. SOK włączył się w dobroczynną akcję, m.in. organizując koncerty na potrzeby transmisji online, przekazując na charytatywne aukcje wyjątkowe przedmioty i udostępniając suwalskiemu sztabowi pomieszczenia SOK. Wrzucając datek do puszki WOŚP można też będzie spotkać tajemniczą Białą Damę.

31.01.2021 od godz. 11.30

Suwalski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miał swoją siedzibę w centrum miasta, w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. To właśnie tam będzie się znajdowało centrum wsparcia wolontariuszy, którzy przez cały dzień będą zbierać w Suwałkach datki do opatrzonych sercem puszek. Na niedzielny spacer warto wybrać się właśnie w okolice ul. Noniewicza, Chłodnej i placu marsz. J. Piłsudskiego, gdzie będzie można spotkać Białą Damę – mima z Teatru Form Czarno-Białych Plama, który swoimi minami będzie zachęcać suwalczan do wsparcia tegorocznej zbiórki na zakup sprzętu m.in do diagnostyki głowy. Nieprzypadkowo Biała Dama będzie miała nieszablonowe nakrycie głowy – to w końcu finał z głową. Jej oryginalny kostium to dzieło utalentowanych instruktorów działających w pracowniach SOK – pieczołowicie zaprojektowany i ręcznie wykonany, m.in. dzięki pomocy Drukarni Xpression, która nieodpłatnie przekazała materiały.

WOŚP można wpierać także uczestnicząc w aukcjach charytatywnych. Wśród popularnych licytacji znalazły się cztery wyjątkowe pakiety od Suwalskiego Ośrodka Kultury. Można zdobyć: ręcznie wykonane ceramiczne serce w eleganckiej oprawie, niezbędnik suwalczanina >>, artystyczny kalendarz z malarskimi grafikami na 2021 r. >>, zestaw unikalnych albumów z muzyką >>.

Również zespoły i grupy artystyczne działające w Suwalskim Ośrodku włączają się w ogólnopolską akcję wspierania Fundacji. Na potrzeby relacji online ze studia suwalskiego WOŚP wystąpili: wokalistki Studio Piosenki Świetlik pod kierunkiem Emila Kulbackiego, Suwałki Gospel Choir i Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas pod kierunkiem Anny Szafranowskiej oraz Krzysztof Masłowski, Milena Łukasiewicz-Miszkiel i Agata Gulbierz z akompaniamentem Wiesława Jarmoca, Krzysztof Krzesicki i Alexis Valles Delisle, a także tancerze Studio Tańca Flex pod kierunkiem Jadwigi Tylendy i Zespół Tańca Nowoczesnego Dotyk i Dotyk X pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej oraz młodzi muzycy z zespołów Exitilium i Conquer The Sun pod opieką Tomasza Kierejszy.

Datki można wrzucać do puszek wolontariuszy i stacjonarnych puszek. Lokalizacje: Urząd Miejski w Suwałkach (ul. Mickiewicza 1), Malow, Producent Mebli Metalowych (ul. Wojska Polskiego 114), Dyczewscy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego (ul. Raczkowska 60), Restauracja “U Alika” (ul. Kościuszki 98), Hurtownia Elektryczna Elektromil (ul. Mickiewicza 10), Stacje Paliw Circle K (ul. Reja 2, ul. Kowalskiego 2B).

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021 r. To już drugi finał dedykowany laryngologii. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem, podczas której zaprezentuje się plejada świetnych polskich artystów, sympatyków Fundacji WOŚP. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. Telewizyjna i internetowa transmisja Finału dotrze wszędzie tam, gdzie wolontariusze i darczyńcy grają, by pomagać najmłodszym. 

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany na antenie TVN, TVN24 i TTV. Transmisja na żywo będzie dostępna na player.pl, transmisja.wosp.org.pl, a także na kanale WOŚP na YouTube. Transmisję z koncertów na placu Bankowym będzie można śledzić na kanale KręciołaTV.


 

 

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące