Suwalski Ośrodek Kultury najlepszą inwestycją na Szlaku Słońca i Śniegu

Suwalskiego Ośrodka Kultury nie trzeba się wstydzić. Budynek SOK został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu. Uznano go “najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE, na Szlaku Słońca i Śniegu” w kategorii “Obiekty Kultury, Usług i Edukacji”.

sokbudynek

Suwalski Ośrodek Kultury docenili jurorzy konkursu “Dom 2014 o Kryształową Cegłę”, którzy przyznali SOK tytuł “najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na Szlaku Słońca i Śniegu”.

Kryształowa-Cegła

Budynek SOK został zaprojektowany przez Macieja Jacaszka, którego wyróżnienie niezwykle cieszy. – Budynek jest bardzo zaawansowany technologicznie. W całym projekcie najważniejsze było wyeksponowanie serca teatru czyli sali teatralno-koncertowej, która daje się zauważyć także od zewnątrz – powiedział Jacaszek, cytowany przez suwalki.info. Zdradził także, że prace nad projektem trzykondygnacyjnego budynku z salą koncertową na prawie 700 miejsc, salą kameralną, wieloma pracowaniami do ćwiczeń teatralnych, muzycznych, plastycznych czy tanecznych oraz mobilną muszlą koncertową, trwały około roku.

M03A8367

“Kryształowa Cegła” to wyjątkowy laur i wyróżnienie. Każdego roku do konkursu zgłaszane są bowiem obiekty z całej Europy środkowo-wschodniej. Nagrody przyznano już czternastokrotnie, a konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin stał się największym przeglądem dokonań architektonicznych i inżynierskich w tej części Starego Kontynentu.

Tegoroczne nagrody zostały rozdane na gali, która odbyła się 12 grudnia.

SOK na chwilę przed otwarciem:

Kategoria: Archiwum