Suwałki malowane. Miejskie impresje malarskie w galerii “Na marmurach”

Wystawa “III Suwalski Plener Malarski 2015. Impresje Suwalskie”
galeria “Na marmurach”, ul. Noniewicza 71

W lipcu malarki ruszyły na spacery po Suwałkach, szukając inspiracji do swoich obrazów. Teraz nadszedł czas, by poznać efekty ich prac. Suwałki jak malowane, Suwałki jakich nie znacie i na pewno nie widzieliście!

Wstęp wolny. Wystawa czynna do 9 listopada 2015 roku. Wernisaż odbył się 15 października 2015 roku.

Komisarz wystawy i kierownik artystyczny pleneru – Halina Mackiewicz

Trzecie spotkanie w plenerze, w przestrzeni miejskiej Suwałk zachęciło malarki do odwiedzenia miejsc z rzadka odwiedzanych przez gości, turystów , a i samych mieszkańców. Zależało im na tym, aby pokazać gród nad Czarną Hańczą w różnych odsłonach, gdzie niejednokrotnie detal architektoniczny staje bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym wyznacznikiem malarskiej opowieści. Upalne lipcowe dni z włoskim błękitem, wprowadziły artystki w impresjonistyczne zawirowania. Jak dzieci pozwoliły ponieść się barwnym refleksom. Patrząc na miasto z odnowioną architekturą,  romantycznymi kawiarenkami, placami zabaw, z otwartymi przestrzeniami jesteśmy przekonani, że jest tu przyjemnie, miło  i bezpiecznie.

Na wystawie w galerii „Na marmurach” Suwalskiego Ośrodka Kultury znajdziecie Państwo obrazy  bardzo realistyczne, ale i takie gdzie geometria przeplata się z abstrakcją. Ich autorki,  w większości mieszkanki  Suwałk, ale i malarki z Puńska, Płociczna i Warszawy, odkryły miasto na nowo, zachęcając każdego z nas do osobistych eksploracji  Suwałk.

Na wystawę “III Suwalski Plener Malarski. Suwalskie Impresje” składa się 40 prac malarskich. Zapraszamy do galerii “Na marmurach” przy ul. Noniewicza 71.

***

W czasie wernisażu wystąpi Zespół Śpiewu Tradycyjnego “Ancyjas” pod kierunkiem Anny Szafranowskiej. Zaprezentuje pieśni ukazujące wielokulturowość Suwalszczyzny.

***

 

Suwalski_Plener_Malarski_2015_afisz.indd

TAK POWSTAWAŁY OBRAZY NA WYSTAWĘ:

Z wędrówki po Suwałkach:

W plenerze:

W pracowni:

Kategoria: Archiwum