ODWOŁANE | Suwałki Gospel Choir. Koncert uwielbienia The Songs of Angels

Anielskie głosy suwalskiego chóru gospel pod kierunkiem Anny Szafranowskiej usłyszymy podczas koncertu promującego muzykę z płyty “IV Soulwałki Gospel Workshop John Tillery The Songs of Angles”. Album DVD zawiera 12 utworów zarejestrowanych podczas koncertu finałowego festiwalu gospel w 2019 roku z udziałem gwiazd ze Stanów Zjednoczonych. 

UWAGA! Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.


Niedziela, 15.11.2020, godz. 18.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny | zalecana rezerwacja miejsca, zapisy tel. 87 566 42 11
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Mamy przyjemność ponownie zaprosić do wspólnego śpiewania z Suwałki Gospel Choir, który obiecuje, że mimo listopadowej aury będzie energetycznie i bardzo radośnie. Podczas koncertu usłyszycie utwory z płyty DVD zarejestrowanej podczas finału festiwalu Soulwałki Gospel Workshop 19 maja 2019 roku. W dużej części to utwory napisane przez amerykańską gwiazdę wydarzenia, Johna Tillery’ego, wybitnego amerykańskiego solistę, kompozytora i producenta muzycznego, laureata najważniejszych nagród muzycznych. W Suwałkach wystąpił z chórem Living Sacrifice oraz fenomenalnym wokalistą Contemporary Jazz & Gospel, Robertem E. Personem. Podczas występu będą również prezentowane filmowe wspomnienia koncertu “Noc uwielbienia” z 17 maja 2019 r.

Zamknij oczy i otwórz duszę, a twoje serce zacznie bić w rytmie gospel. Ta muzyka ma potężną moc jednoczenia ludzi, błyskawicznie uwodzi duszę i ożywia ciało. Gospel to coś więcej niż muzyka – to filozofia życiowa i poczucie wspólnoty.Anna Szafranowska

Suwałki Gospel Choir to pierwszy i jedyny suwalski chór gospel, założony w 2006 r. i prowadzony przez Annę Szafranowską. SGC to grupa pasjonatów wspólnego śpiewu i muzyki. To nie tylko chór, to także zgrana paczka przyjaciół połączona miłością do gospel. Śpiewają z energią i radością, chętnie dzieląc się swoją pasją podczas koncertów. Mogą się pochwalić współpracą i występami z profesjonalnymi wokalistami, dyrygentami i kompozytorami z Polski i zagranicy, m.in.: VOO VOO, Waglewski Fish Emade, Norris Garner (USA), Philip Carter (USA), Michele John (GB), John Tillery (USA), Isaac E, Howard (USA), Colin Vassel (GB), Lea Kjeldsen (Dania), Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki (Sound’n’Grace,), Gabi Gąsior (Holy Noiz), Beata Stasiak (Soul Connection Gospel Grup), Szymon Markiewicz (PL/USA) oraz chórami Living Sacrifice (USA), Sound of Victory (USA), Joyces Gospel Choir (Dania). Występowali na festiwalach Foozas 2009 (Litwa), Suwałki Blues Festival (2010, 2016), Jesień z Bluesem (2010); koncertowali również w Niemczech i na Litwie.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Aktualności, Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące