Suwałki dla Ukrainy – Od serca do serca

Koncert charytatywny na rzecz ofiar zbrojnej napaści na Ukrainę. W programie występy ukraińskiego zespołu Wyszywanka ze Związku Ukraińców w Suwałkach, Suwalskich Starszaków, Srebrnych Pierwiosnków z suwalskiego UTW, Studia Piosenki Beciaki oraz młodych tancerzy ze Studia Tańca Radość z SOK i zbiórka środków na pomoc osób pokrzywdzonych przez wojnę.

10.03.2022, godz. 19.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
zamów transport door-to-door >>

Całkowity dochód z biletów oraz środki zebrane w ramach prowadzonej podczas koncertu zbiórki, zostaną przeznaczone na potrzeby ukraińskiej społeczności walczącej z okupantem oraz pomoc osobom pokrzywdzonym przez wojnę na Ukrainie.

Koncert, organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury i Związek Ukraińców w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Kostroma, jest wyrazem solidarności suwalczan z krzywdzonymi przez wojnę obywatelami Ukrainy. Mieszkańcy Suwałk bardzo aktywnie i zgodnie stanęli po stronie wolności, cywilizacji życia i praw człowieka, wszelkimi dostępnymi środkami wspierając ukraińskich sąsiadów.

Podczas koncertu zobaczymy tradycyjne tańce ukraińskie. W warstwie muzycznej pojawią się zarówno pieśni ludowe, jak i współczesne przeboje ukraińskie. W specjalnym programie wystąpią:

  • Zespół WYSZYWANKA działający przy Związku Ukraińców w Suwałkach
  • Zespół SUWALSKIE STARSZAKI ze Stowarzyszenia Suwalskie Starszaki
  • Zespół Taneczny SREBRNE PIERWIOSNKI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach
  • Studio Piosenki BECIAKI
  • Studio Tańca RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury

W trakcie koncertu będzie można także wesprzeć prowadzoną przez Stowarzyszenie Kostroma zbiórkę datków na rzecz osób pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie. Numer zarejestrowanej zbiórki publicznej to 2022/685/OR. Zbiórkę można zweryfikować na stronie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod linkiem >> 

Koncert to nie jedyna propozycja wsparcia. – SOK otwiera swoje pracownie artystyczne dla dzieci i młodzieży uchodźców z Ukrainy, a obywateli ukraińskich, którzy znaleźli się w Suwałkach z powodu wojny, zaprasza nieodpłatnie na wydarzenia artystyczne, których jest organizatorem. – zapowiada Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Koordynatorem tych działań jest Iryna Popova, choreograf i kierownik Studia Tańca Radość, która po ucieczce z ogarniętego wojną Doniecka, znalazła swój drugi dom w Suwałkach. Za swoje zasługi dla miasta, ona i prowadzone przez nią w SOK Studio Tańca Radość, zostali nagrodzeni Włócznią Jaćwingów – nagrodą Prezydenta Miasta Suwałk.

Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.

Wsparcie medialne: Polskie Radio Białystok – Studio Suwałki, Radio 5, Telewizja Suwałki, DwuTygodnik Suwalski, Suwałki Info, Kurier Suwalski, Suwałki24.pl, Niebywałe Suwałki, Telewizja Internetowa TVS24.pl, Wirtualne Suwałki.

Dziękujemy firmie Drukarnia Reklama Xpression z Suwałk za pomoc i nieodpłatne wydrukowanie plakatów koncertu.

Organizatorami wydarzenia są Suwalski Ośrodek Kultury i Związek Ukraińców w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem KOSTROMA.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum