Sukcesy suwalczan w Grecji. Deszcz nagród dla Studia Tańca Radość

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Studia Tańca RADOŚĆ działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Iryny Popovej na Festiwalu NEOS MARMARAS k/ Salonik w Grecji. Tancerze zdobyli I miejsce, nagrodę za najlepsze kostiumy, nagrodę dla solisty, solistki oraz nagrodę publiczności. Ciepło przyjęty został również Zespół Tańca Nowoczesnego DOTYK.

Udział w festiwalu był dla młodych artystów znakomitą okazją do konfrontacji z innymi zespołami z różnych krajów Europy, wymiany doświadczeń, inspiracją do tworzenia nowych programów oraz promocji miasta Suwałki.

W imieniu młodych tancerzy i ich instruktorów oraz Suwalskiego Ośrodka Kultury dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom zespołów za życzliwe wsparcie i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Grecji, szczególne słowa podziękowania kierując do prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, który doceniając ich talent, wielkie zaangażowanie, i determinację przy tworzeniu i prezentacji widowisk, podjął decyzję o dofinansowaniu wyjazdu dzieci i młodzieży na festiwal.

Irynie Popovej oraz młodym tancerzom Studia tańca RADOŚĆ gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy następnych zwycięstw w konkursach oraz festiwalach w Polsce i na świecie.

Studio Tańca RADOŚĆ działa w Suwalskim Ośrodku Kultury od 2015 roku pod kierunkiem Iryny Popovej, znakomitej pedagożki i choreografki. Swój talent, umiejętności i potencjał artystyczny prezentują między innymi w entuzjastycznie przyjmowanych przez publiczność produkcjach SOK – widowiskach taneczno-muzycznych pt. „Królowa śniegu”, ” Alicja w Krainie Czarów” oraz „Zuzia i przyjaciele”. Młodzi tancerze włączają się także w życie kulturalne miasta, uatrakcyjniając miejskie imprezy kulturalne, społeczne i sportowe o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Z powodzeniem reprezentują swoje miasto na krajowych i zagranicznych festiwalach, gdzie zdobywają prestiżowe nagrody, będąc doskonałymi ambasadorami Suwałk.

 

Fot. dzięki uprzejmości Anny Wałeckiej-Chamiuk

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget