Studio Tańca Radość z Grand Prix na festiwalu w Chorwacji

Tancerze Studia Tańca Radość prowadzonego przez Irynę Popovą w połowie czerwca (15-16.06) wzięli udział w Adriatic Zadar Open – III International Dance Festival. Reprezentanci Suwalskiego Ośrodka Kultury odnieśli wielki sukces.

Radość zachwyciła jury festiwalu swoim tańcem. Grupa zaprezentowała trzy brawurowe i przepiękne układy: Dziwny sen, Urodziny Łapitada i Udany łów. Zdaniem sędziów festiwalu żadna inna spośród 26 formacji nie pokazał takich umiejętności i klasy, więc w efekcie tancerzom z Suwałk przyznano Grand Prix festiwalu.

Już w Zadarze, gdzie tancerze pokazali się 15 czerwca, Radość odebrała pamiątkowe medale i upominki. Wzięła też udział w honorowej paradzie ulicami miasta, a następnie wystąpiła jeszcze raz, dając 30-minutowy popis na gali finałowej. Żaden inny zespół nie był tak długo na scenie i żaden inny występ nie został przyjęty taką owacją. Tancerzom na scenie towarzyszyła dodatkowo śpiewająca Helena Łobacz.

Festiwal odbył się pod patronatem Ambasadora Litwy w Chorwacji i Urzędu Miasta w Zadarze.

16 czerwca tancerze przenieśli się do miejscowości Starigard-Paklenica. Tutaj odbyła się też oficjalna dekoracja najlepszych, więc tancerze Radości odebrali okazały puchar oraz podziękowania od Ambasadora Litwy w Chorwacji w postaci wyróżnienia i listu gratulacyjnego.

Kategoria: Archiwum