Stanisław Soyka zaśpiewa “Sonety” Szekspira

AUKSO zaprasza na koncert artysty wszechstronnego, który równie dobrze radzi sobie jako wokalista, pianista, gitarzysta, skrzypek, czy kompozytor i aranżer. Do szekspirowskich sonetów, tym razem w aranżacji Betleya i Steczka, Soyka powraca po raz wtóry. Koncert poprzedzi Gala “Włóczni Jaćwingów”.

Piątek, 5.08.2016, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 50 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Niezwykle ciekawie zapowiada się wspólny występ orkiestry AUKSO i Stanisława Soyki. W programie premierowe wykonania „Sonetów” Szekspira, które znakomicie wpisują się w obchody Światowego Roku Williama Szekspira. Koncert towarzyszy Gali wręczenia nagród Prezydenta Miasta Suwałk “Włóczni Jaćwingów”.

Stanisław Soyka_ Andrzej Tyszko

Stanisław Soyka, foto: Andrzej Tyszko

Tak mówi o “Sonetach” sam Stanisław Soyka: Wiosną 1994 roku natknąłem się na trzy pierwsze sonety Williama Shakespeare’a w przekładzie Macieja Słomczyńskiego. To spotkanie zaowocowało zbiorem 12-stu sonetów, do których napisałem muzykę, i które pod koniec 1995 roku ujrzały światło dzienne. Czułem, że jest to wspaniała i magiczna przygoda, która tak po prostu się nie zakończy wraz z wydaniem płyty. Z czasem pojawiły się sugestie, żeby śpiewać sonety również po angielsku. Mimo, że na początku 1997 roku zajmowałem się zupełnie innymi sprawami myślenie o sonetach mnie nie opuszczało. Wiosną 1997 roku spotkałem się z Johnem Harrodem, moim przyjacielem z Anglii, któremu zaśpiewałem “Sonet 33” w oryginale. Zaczął mnie mocno zachęcać, abym przygotował cały, 12-sto sonetowy zbiór. (…) Cytując Jerry Flynna (aktor Shakespear’owski i szef Teatru Globe w Warszawie) mogę powiedzieć, że ta praca przyniosła pozytywny owoc. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Stanisław Soyka, współpracował z czołowymi polskimi jazzmanami. Jako utytułowany muzyk występował na znanych festiwalach zagranicznych i polskich. Jest laureatem m.in.: Nagrody im. Krzysztofa Komedy, Grand Prix Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu oraz Nagrody Muzycznej Fryderyk przyznanej za najlepszy album.

Letnia Filharmonia AUKSO 2016 to koncerty orkiestrowe, kameralne, warsztaty, spotkania, prezentacje artystów związanych z kulturą Polski północno-wschodniej i koncerty uczestników warsztatów. W gronie zaproszonych artystów znaleźli się wybitni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, którym towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso_2016_plakat_

XVII Letnia Filharmonia AUKSO logo BW

Organizator:

soklogopoziom

Współorganizator:

fundacja

Honorowy Patronat:

marszalek_woj_podl_leszczynski  prezydent_miasta_suwalki  wojt_suwalki_logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_z_paskiem_logo

Instytucje wspierające:

herb_suwalk_miasto_suwałki  gmina_suwalki  wigrami  rozmarino_2014  hutta

Sponsorzy:

sido   logo pks1

Partnerzy:

optyk   kruk

Partner medialny:

NIEBYWALE_SUWALKI-1

Patronat medialny:

dwojka 02_TVP_KULTURA_RGB.jpg TVP3_Bialystok_podst-page-001 polmic polskieradiobialystok_logo wyborcza_PL_CMYK_color  wyborcza.pl_bialystok_logo CJG_logotyp_ dwutygodnik IBIS

Kategoria: Archiwum