Środy Seniora: Monodram “Moskwa-Pietuszki”

Po dłuższej przerwie ponownie będzie można obejrzeć wyreżyserowany przez Jolantę Hinc-Mackiewicz na podstawie tekstu Wieniedikta Jerofiejewa i brawurowo zagrany przez Jacka Sawickiego spektakl “Moskwa-Pietuszki”.

Środa, 28.02.2018, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 5 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

MOSKWA–PIETUSZKI wg Wieniedikta Jerofiejewa
w wyk. Jacka Sawickiego
reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

adaptacja tekstu: Jolanta Hinc-Mackiewicz i Jacek Sawicki
opracowanie muzyczne: Jacek Sawicki
efekty dźwiękowe i studio nagrań: Jacek Racis

Monodram według kultowego tekstu Wieniedikta Jerofiejewa opowiadający o cierpieniach bohatera uwikłanego przez swoją wrażliwość w przygodę z alkoholem i demonami. Chwilami prześmiewcza, chwilami żałosna, chwilami porywająca opowieść o ludzkich zmaganiach z samym sobą i ze światem, do którego nie przystajemy. Przepiękna muzyka Mozarta, towarzyszy niezwykle wrażliwemu muzycznie i emocjonalnie – znawcy tematu – psychiatrze z zawodu – Jackowi Sawickiemu, którego można śmiało nazwać współtwórcą spektaklu. Zapraszamy na ucztę teatralną słowa i muzyki.

Fot. Piotr Kopciał


Przeczytaj recenzję z premiery spektaklu autorstwa Jowity Żylińskiej, uczestniczki warsztatów „Odczytać i zapisać siebie” prowadzonych w SOK.

Scenografia do spektaklu została stworzona dzięki uprzejmości Jolanty Suchockiej i Jana Mazgaja z PKP CARGO S.A. w Suwałkach.

Patronat medialny:

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget