Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych “Nad Czarną Hańczą” zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki ,,Górski. Wygramy my albo oni”, pierwszej biografii trenera Kazimierza Górskiego. Podczas spotkania będzie można również nabyć książkę o słynnym trenerze reprezentacji Polski.

10.09.2021, godz. 15:30
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych “Nad Czarną Hańczą” zaprasza na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki ,,Górski. Wygramy my albo oni” -pierwszej biografii trenera Kazimierza Górskiego. Podczas spotkania będzie można również nabyć książkę o trenerze, który prowadził reprezentację Polski do zwycięstw, które do dziś nie zostały powtórzone.

Mirosław Wlekły – reporter „Dużego Formatu” i miesięcznika „Pismo”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów “Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”, „Raban! O kościele nie z tej ziemi” oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy”) i “Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy). Nominowany do nagrody  im. Beaty Pawlak oraz trzykrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

Kategoria: Archiwum