Spotkanie dwóch pokoleń: Świetlik i Srebrne Pierwiosnki

Z okazji przypadającego 29 kwietnia Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej w cyklu Środy Seniora dojdzie do wyjątkowego scenicznego spotkania – stojące na początku artystycznej drogi wokalistki Studia Piosenki Świetlik wystąpią wraz ze Srebrnymi Pierwiosnkami, których talent rozkwita nieustannie od paru wiosen.

Środa, 25.04.2018, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 5 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

W programie m.in. suita tańców flamandzkich i francuskich, tańce żydowskie, tańce pogranicza suwalskiego oraz współczesne przeboje. Wspólne tańce i śpiewanie oraz płynąca z tego radość i śmiech są ponadczasowe i ponadpokoleniowe. Mają moc łączenia i będzie się można o tym przekonać podczas spotkania. A przede wszystkim będzie się można przyłączyć!


Studio Piosenki „Świetlik” działa przy Suwalskim Ośrodku Kultury od 2008 roku. Grupę prowadzi i szkoli Emil Kulbacki. Pod okiem instruktora młodzież poznaje podstawowe zasady emisji głosu, pracy z mikrofonem oraz przygotowuje utwory i kształci umiejętności związane z publicznym wykonywaniem piosenki na scenie. Repertuar zespołu obejmuje utwory rozrywkowe, patriotyczne, religijne oraz kolędy i piosenki świąteczne.

Młodzi wokaliści uczą się śpiewać piosenki zarówno solo, w małych dwu- trzyosobowych zespołach, jak również przygotowują repertuar jako cały zespół „Świetlik”.

Zespół udziela się artystycznie na różnego rodzaju koncertach i wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta w Suwałkach. Swoje umiejętności wokalne prezentują z powodzeniem na konkursach i festiwalach wokalnych w kraju. Grupa jest również zapraszana do koncertów przez inne zewnętrzne instytucje. Dowiedz się więcej >>>


Zespół Srebrne Pierwiosnki powstał w styczniu 2016r i działa w ramach sekcji terapii muzyką i ruchem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do zespołu należy 20 seniorek w wieku 60+ , studentek UTW. Program zajęć sekcji obejmuje taniec i własne improwizacje ruchowe do muzyki. Głównym celem zajęć jest pozbywanie się stresów, nauka lepszej komunikacji z innymi, poprawa kondycji psychoruchowej, walka z samotnością, integracja międzypokoleniowa.

Zespół w swoim repertuarze tanecznym ma tańce suwalskie z pogranicza polsko-litewskiego, tańce żydowskie, tańce flamandzkie oraz impresje tematyczne do wybranej muzyki, wszystko zgodne z mottem zespołu: ” ZATAŃCZYĆ JESZCZE RAZ…”

Zajęcia prowadzi dyplomowany instruktor tańca i specjalista z zakresu terapii muzyką i ruchem mgr Maria Lauryn. Zespół współpracuje z Suwalskim Ośrodkiem Kultury.

Fot. Studio Piosenki Świetlik Piotr Kopciał

Kategoria: Archiwum