Spektakl “Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch”

Niedzielny Poranek Teatralny
Spektakl “Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch” Teatru Małe Mi z Warszawy oraz Warsztaty improwizacji teatralnej “Dorodna Rzepka”
Niedziela, 6.07, godz. 11:00
Park Konstytucji 3 Maja


Wstęp wolny
Czas trwania: około 45 minut
Spektakl dla dzieci od lat 2 do 102!

Spektakl powstał w ramach Roku Tuwimowskiego 2013. Ukazuje w nietypowy sposób dzieciństwo znakomitego poety Juliana Tuwima.

625

Scenariusz powstał na podstawie książek Wydawnictwa Literatura” “Rany Julek” – Agnieszki Frączek oraz “Tuwimowo” – panteonu współczesnych polskich potów, z Wandą Chotomską i Michałem Rusinkiem na czele, parafrazujących wieszcza.

640

Z recenzji Igora Rakowskiego-Kłosa w “Gazecie Wyborczej”:
„…nietypowe odzwierciedlenie wydarzeń z dzieciństwa Juliana Tuwima, a także nietypowe przedstawienie poety. Z dużą dozą dystansu i humoru, w nieco innym świetle niż dotychczas, bo jako niesfornego łobuza. Mały Tuwim przedstawiony w opowieściach pragnie zostać chemikiem i niemal wysadza w powietrze kamienicę…,
…poznajemy wiele marzeń małego Tuwima: jak chciał zostać strażakiem, magikiem i hodowcą jaszczurek. Gra aktorska przeplata się z teatrem kukiełkowym. Na koniec słup przewraca się i zamienia w lokomotywę. Julek dalej marzy, a lokomotywa za sprawą rekwizytów przeistacza się w słonia z ogromnymi powiewającymi na wietrze uszami. Spektakl to podróż do dzieciństwa pełnego wyobraźni i pomysłów…”

633

Kolejne Niedzielne Poranki Teatralne odbędą się 20 lipca oraz 3, 17 i 31 sierpnia.

poranek nowy 2014.indd

Kategoria: Archiwum