Teatr Gudejko: “Old Love”, czyli stara miłość nie rdzewieje

“OLD LOVE – komedia romantyczna
Sobota, 11.10, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Wyśmienita komedia romantyczna Norma Fostera w gwiazdorskiej obsadzie.  Niezwykłą historię miłosną przeżyją Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Artur Barciś, a towarzyszyć będą im utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Maria Niklińska i Adam Krawczyk.

Bilety: 80/70 (balkon) zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Przy zakupie:
– powyżej 10 biletów – 10% zniżki
– powyżej 20 biletów – 15% zniżki
– powyżej 30 biletów – 20% zniżki

W celu zakupu biletów grupowych prosimy o kontakt z kasą SOK: tel. 87 563 85 13

Obsada: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Artur Barciś, Maria Niklińska i Adam Krawczyk Adam Krawczyk( znany z seriali takich jak: przyjaciolki, lekarze, hotel 52 , barwy szczecia, prawo agaty)
Autor: Norm Foster
Reżyseria: Andrzej Chichłowski, reż. świateł: Dariusz Zabiegałowski
Opracowanie muzyczne: Janek Królikowski
Przekład: Mirosław Połatyński
Scenografia: Krzysztof Kelm
Kostiumy: Olga Szynkarczuk i Grażyna Gudejko
Produkcja: Teatr Gudejko

Premiera sztuki najsłynniejszego kanadyjskiego dramatopisarza Norma Fostera. Historia obejmuje okres trzech dekad i prezentuje pół tuzina spotkań Buda i Molly.

On jest nią oczarowany od pierwszego spotkania, ona nim – trochę mniej. Ich ścieżki życiowe przez ćwierć wieku co jakiś czas się krzyżują. Kluczowym momentem dla tego specyficznego związku okazuje się pogrzeb jej męża…

Old_Love_031_DSC3132

„Old Love” to pełen humoru spektakl podejmujący zagadnienie tego, czy ludzie w „pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji. „Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru.

Norm Foster napisał ponad czterdzieści sztuk teatralnych wielokrotnie wystawianych na scenach profesjonalnych teatrów. Najpopularniejsze komedie Norma Fostera to „Mending Fences”, „The Love List”, „The Long Weekend”, „Bedtime Stories”, „Kiss the Moon”, „Kiss the Sun”. W Polsce w Teatrze Komedia w Warszawie zrealizowano dwie sztuki „Ostrą jazdę” i „Premierę”. Komedie Norma Fostera znane są z lekkiego humoru oraz umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka i jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć nam za lustro.

Old_Love_017_DSC3271

Młodzi aktorzy to także silna strona tego obrazu. Na scenie, obok tak znanych aktorów jak Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Artur Barciś, pojawią się utalentowani aktorzy młodego pokolenia. Maria Niklińska i Adam Krawczyk – wcielający się w małżonków głównych bohaterów – wnoszą do spektaklu dużo lekkości i humoru. Marię Niklińską na ekranach można podziwiać od prawie 20 lat, debiutowała bowiem jako dziecko. Wystąpiła m.in. w serialach “Klan”, “Na wspólnej”, “Na krawędzi” oraz “Czas honoru” i filmach “Jutro idziemy do kina” oraz “Stara baśń”. Dwukrotnie była nominowana do nagrody Złotej Kaczki. Adam Krawczyk znany jest szerokiej publiczności z “Przyjaciółek”, “Lekarzy”, Hotelu 52″, “Barw szczęścia” i “Prawa Agaty”.

MEDIA O SPEKTAKLU

Artur Barciś jako Bud czaruje wdziękiem i lekkością. Aktor właściwie nie musi nic robić, żeby zjednać serca publiczności. Jest po prostu wymarzony do roli faceta, który zrobi wszystko, aby zdobyć swoją wybrankę. Włącznie z rzucaniem kamieniami w jej okno jak sztubak. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, jako Molly, buduje rolę na różnych emocjach, od złości i strachu po wyzwolenie z okowów norm społecznych. Z nieszczęśliwej, uwikłanej w nieudane małżeństwo kobiety staje się nagle inną Molly – pożądającą, zakochaną, świadomą swoich pragnień. (Kama Pawlicka, teatrdlawas.pl)

Andrzej Chichłowski reżyserując spektakl zachował odpowiednie tempo i równowagę. Spektakl nie jest wyłącznie płytką opowieścią o miłości i jednocześnie nie odbiera się go jako trudne, psychologiczne studium. Jest lekko, zajmująco i w punkt. (krytykat.wordpress.com)

Old_Love_039_DSC3058

(…)ciekawie wykorzystana przestrzeń i kostiumy trafnie oddają klimat Ameryki sprzed lat. Dają wrażenie niewypowiedzianej powściągliwości i ascezy, które dopełniają znaczenia przedstawienia. (kochamteatr.info)

 old_love.indd

Kategoria: Archiwum