Sobota Teatralna z Teatrem Efemerycznym ODWOŁANA

Kolejne spotkanie z monodramami w wykonaniu aktorek Teatru Efemerycznego. Na scenie Aleksandra Łukowska w “Nie-żyj chwilą” o trudnych wyborach i wyrzeczeniach, których czasem wymaga od nas miłość oraz Paulina Cieraszko w “Czego szukam?” o dylematach i rozterkach młodych ludzi na progu startu w dorosłe życie. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.

Sobota, 20.05.2017, godz. 18:00 – ODWOŁANE
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Sobota Teatralna z Teatrem Efemerycznym odwołana. W sprawie zwrotów biletów zakupionych w kasie SOK lub w systemie sprzedaży biletów online Suwalskiego Ośrodka Kultury prosimy o kontakt z kasą SOK – tel. 87 563 85 18


NIE-ŻYJ CHWILĄ   | premiera 8.04.2017
w wykonaniu Aleksandry Łukowskiej, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Co się z nami dzieje, gdy tracimy najważniejszą osobę w swoim życiu? Czy jesteśmy gotowi zrobić dla niej wszystko? Spektakl opowiada o wielkiej miłości, o tym, do czego zdolny jest człowiek, żeby uratować kogoś, kogo kocha.

Dla bohaterki spektaklu miłość jest wartością najważniejszą. Kiedy jest zagrożona – bezpieczeństwo, pasja, a nawet rodzina stają się niczym. Odrzucając je, jest gotowa zejść z dobrej drogi i wkroczyć na złą ścieżkę. A nawet zanurzyć się w koszmarze bez reszty.

Spektakl oparto na powieści Dawida Grossmana, jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych współczesnych pisarzy izraelskich.

Galeria zdjęć z premiery >>>


CZEGO SZUKAM?   | premiera 8.04.2017
w wykonaniu Pauliny Cieraszko, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o dylematach i marzeniach młodej dziewczyny – miłości, spełnieniu w sztuce, wyborze sensownego zawodu. Jej niepokoje i lęki związane są z przyszłością. Czy świat nie wyrzuci jej poza nawias społeczeństwa, jeśli zdarzy jej się pomylić i zboczyć z właściwej ścieżki? Jest w tym przedstawieniu młodzieńczy strach przed popełnieniem błędu, jest męczące otoczenie prymitywnych rówieśników spędzających czas w kawiarniach na miałkich rozmowach. Jak w tym odnaleźć siebie i nie cierpieć?

Odpowiedzi nastolatka szuka w słowach piosenek. Mimo intensywności przeżywania przez bohaterkę „jaskółczego niepokoju” spektakl ma optymistyczny wydźwięk. Dzieje się tak także dzięki emocjom niesionym śpiewem.

Spektakl według “Po zmierzchu” H. Murakamiego i “Domu róży” H. Klimko-Dobrzanieckiego.

Galeria zdjęć z premiery >>>


 Aktorstwo to Twoja pasja, ale nie miałeś okazji wystąpić na scenie?
Zrealizuj marzenia z Ephemeral Theatre. Dołącz do zespołu!
Kontakt: tel. 87 563 85 25, e-mail: jolanta.hincmackiewicz@soksuwalki.eu.


Kategoria: Archiwum