Smacznego. Apetyczna wystawa Grupy Plastycznej Sztalugi

Te prace powstały w szczególnym czasie pandemii i być może ten okres, w którym musieliśmy nałożyć na siebie pewne ograniczenia w apetytach na życie, miał podskórny wpływ na temat i wyraz wystawy. Ekspozycja o tytule “Smacznego” to dzieła nie tylko smakowite w kolorze, ale także przewrotne i zaskakujące. Wystawę można oglądać w galerii Foyer SOK do 4 grudnia 2020 r. Zapraszamy! 

wstęp wolny | liczba miejsc ograniczona
wystawa czynna od 12.10 do 4.12.2020, foyer SOK (I p.), ul. Jana Pawła II 5

W tym pandemicznym roku członkowie Grupy Plastycznej SZTALUGI działającej w Suwalskim Ośrodku Kultury pracowali nad tematem związanym z jedzeniem, apetytem na jedzenie, codziennym smakowaniem potraw. Zaznaczmy, że nie chodzi tu wyłącznie o tę podstawową czynność w naszym życiu, ale i o to, jak mocno na nasz apetyt wpływają: otoczenie, elementy wystroju, dodatki, kolor i sposób podania. Obrazy olejne i rysunki (pastel), które członkowie grupy zaprezentują na wystawie, są nie tylko smakowite w kolorze, ale, miejscami, także przewrotne i zaskakujące. Prace powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat w Pracowni Plastycznej CENTRUM SOK. Opiekunem grupy jest Halina Mackiewicz.

Artyści prezentowani na wystawie:
Katarzyna Bogdan, Grażyna Czajka, Teresa Gajek, Hubert Karłowicz, Teresa Malinowska, Alicja Malinowska, Jadwiga Mańczuk, Jolanta Naskręt, Bożena Nowacka, Aurelia Pieczulis, Wiera Pszczółka, Alina Romanowska, Barbara Sołowiej, Krystyna Szukiłowicz.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące