Teatr Polska: #[+#@!? (słowo na G)

Gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. Słowo na „G” stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się w szkole spektaklu Teatru Układ Formalny, gdzie nauczyciele i uczniowie walczą ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji. Za 45 minut odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i uczniów oskarżonych o G…

Niedziela, 30.09.2018, godz. 17.00
III LO, ul. Noniewicza 83

Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>

UWAGA! Przypominamy, że w niedzielę, 30.09 kasa SOK przy ul. Jana Pawła II 5 jest nieczynna. Bilety na spektakl będzie można zakupić lub odebrać przed spektaklem w III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego (ul. Noniewicza 83). Zapraszamy przed godziną 17.00, tak, żeby zdążyli Państwo bez pośpiechu dokonać zakupu i zająć miejsca. Gramy symultanicznie w dwóch salach: “klasie” i “pokoju nauczycielskim”. Prosimy o punktualność!

Spektaklowi towarzyszy warsztat dotyczący przemocy seksualnej. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 21.09: e-mail promocja@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 06/08. Szczegóły poniżej. 

Gwałt. Zadać gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. G. Słowo na „G”. A plotka, legenda, albo zdjęcie na „snapie” rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Słowo na „G” stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się na terenie szkoły spektaklu, gdzie nauczyciele i uczniowie walczą ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji. Wynikiem tego starcia będzie model – protokół postępowania, który towarzyszyć będzie bohaterom jeszcze na długo po otrzymaniu świadectwa z czerwonym paskiem.

Za 45 minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g… Choć właściwie to nikt do końca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło. W spektaklu rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.

Spektakl i towarzyszący mu warsztat adresowane do młodzieży (13+), rodziców, opiekunów i nauczycieli, są nie tylko polem do dyskusji odnośnie granic i intymności oraz sytuacji ich pogwałcenia, ale też okazją do rozmowy na temat seksualności w ogóle, która bardzo rzadko ma szansę się odbyć w polskich szkołach. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza obecnie, gdy tzw. edukacja seksualna w ramach przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” wykonuje ogromny krok wstecz.

#[+#@!? (słowo na G), Teatr Układ Formalny
reżyseria: Grzegorz Grecas
obsada: Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Malwina Magdalena Rusów, Maciej Rabski
czas trwania spektaklu: 90 minut (plus 15-minutowy antrakt)
czas trwania warsztatu: 90 minut 
spektakl dla młodzieży i dorosłych (13+)

Recenzje: Przekroczyć granice >> | Świnki trzy >> | Jesteśmy świnki trzy! #[+#@!? (słowo na G) >>

Po spektaklu (godz. 19.00) odbędzie się warsztat dotyczący przemocy seksualnej prowadzony przez psychologa Monikę Wolińską i edukatorkę seksualną Żenię Aleksandrową. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona (pierwszeństwo mają posiadacze biletów na spektakl). Zapisy na warsztat do 21.09: e-mail promocja@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 06/08. 

Monika Wolińska – absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS, obecnie rozwija swoje kompetencje w zakresie psychoterapii w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Specjalizuje się w zajęciach dotyczących emocji, komunikacji i radzenia sobie ze stresem, a także w empatycznym podejściu do drugiego człowieka.

Jewgienia Aleksandrowa – edukatorka seksualna, pedagog, animatorka kultury. Ukończyła Animację Społeczno-Kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi zajęcia w szkołach, jeździ na festiwale muzyczne, gdzie prowadzi warsztaty dla uczestników. Przez wiele lat była związana z teatrem offowym. Ukończyła kurs Teatru Forum, gdzie zrealizowała i zagrała w spektaklu, który dotyczył seksualności i był skierowany do młodzieży.

fot. Tobiasz Papuczys


Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget